100% טבעוני: ריכוז מסעדות טבעוניות באזור הצפון

Date

במהלך השנים האחרונות אנחנו יכולים לראות שינוי מרחיק לכת בתחום המסעדנות בישראל. יותר ויותר מסעדות טבעוניות נפתחו ברחבי הארץ. לצד מסעדות שמוגדרות כ"ידידותיות לטבעוניים" בגלל כמות המנות הטבעוניות שהן כוללות בתפריט שלהן, אנחנו יכולים לראות מסעדות שהן מאה אחוז טבעוניות.

אם בעבר נהגנו לחשוב שמדובר על עניין שהוא תל אביבי בלבד, עניין שמתאים אך ורק למרכז הארץ, הרי שכיום אנחנו עדים לתופעה זו בכל רחבי הארץ, כאשר דגש נרחב לכך אנחנו יכולים למצוא בצפון.

זה לא מפתיע שאזור זה כולל מגוון רחב של מסעדות טבעוניות. ראשית, מדובר על אזור אשר מיושב בלא מעט אנשים שעוסקים בחקלאות ברבדים שונים שלה, שנית, אל אזור הצפון עברו עם השנים לא מעט צעירים ומשפחות אשר רצו להתקרב אל הטבע, ואחד השינויים שהם הביאו איתם, זה שינוי באורח החיים, כולל תפריט טבעוני, שלוש, מאחר ואזור הצפון נהנה מפריחה תיירותית, בין היתר בזכות הצימרים השונים שנפתחו באזור, אז באופן טבעי היה צריך ליצור סביבה מתאימה עבור הנופשים שמגיעים למקום. בין היתר, מדובר על מסעדות כולל כאלה שהן טבעוניות.

אנחנו נציג מספר דוגמאות של מסעדות שהן מאה אחוז טבעוניות באזור הצפון. כאשר על כל המסעדות ניתן לקרוא גם באתר המסעדות רול http://new.rol.co.il, מדריך המסעדות מספר אחד בישראל אשר מרכז, בין היתר, גם את כל המסעדות הטבעוניות בישראל ובפרט בצפון.

מסעדות טבעוניות

בודהה בורגס – מדובר ברשת של מסעדות שמציעה תפריט טבעוני לגמרי, החל מהמבורגרים, פיצות, לזניות, ועוד שורה של מאכלים ומשקאות על בסיס התפריט הטבעוני. בין היתר אפשר למצוא סניף של הרשת ביקנעם.

גרין בורגר – דיינר טבעוני שממוקם ברמת ישי, מציע מגוון רחב של מאכלים אשר בדומה למסעדות טבעוניות אחרות, הרעיון לקוח ממסעדות שאינן כאלה, אך במקום חומרים לא טבעוניים, משתמשים בתחליפים מתאימים, למשל חביתות חומוס, או שקשוקה בלי ביצים.

המקום של דובי – מסעדה בר טבעוני, שמציע מגוון רחב של סלטים ומנות עיקריות טבעוניות. במקום אפשר גם למצוא כנאפה טבעונית לגמרי. המקום פועל בחיפה.

יול'יס לאנץ בוקס – מסעדה טבעונית בחיפה, אשר מתמחה, בין היתר, בקינוחים טבעוניים מאוד מרשימים וייחודים. מקום טוב לאכול בו צהריים או ליהנות מארוחת ערב עם חברים ובני משפחה.

בת הרים – מסעדה טבעונית בישוב קדיתא. מדובר למעשה במטבח ביתי בו בעלת המקום מארחת סועדים לפי הזמנה מראש. כאן לא נמצא תחליפים למנות בשריות אלא אך ורק מאכלים מקוריים שכל המרכיבים שלהם מגיעים מהאדמה.

עוגתה – מסעדה טבעונית בקיבוץ כנרת, 100 אחוז טבעונית. המקום מגיש ארוחות בוקר, צהריים וערב, מגוון קטניות, קישים, המבורגרים ועוד שורה ארוכה של מאכלים, כולם על טהרת המטבח הטבעוני.

לסיום, אם אתם מחפשים מסעדות טבעוניות שיענו על הצרכים שלכם, אתם יכולים למצוא אותם באתר רול. שם תוכלו לקבל את כל המידע על כל המסעדות, כולל אפשרות לקבל הצצה לתפריט, פרטי התקשרות, זמני פתיחה וסגירה ועוד. אז אם אתם מתכוונים לנסוע לנופש בצפון או מחפשים מסעדה ליהנות בה מארוחה טובה, אתם מוזמנים להיכנס לאתר ולהתרשם, תהיו בטוחים שאתם לא תישארו רעבים.

More
articles