דרכים פופולריות לירידה במשקל

Date

מודל היופי המקדש רזון- לאחרונה שינה קצת פנים. הגוף הרזה באופן קיצוני, כבר איננו משאת נפש עבור רבים כל כך. עם זאת, אין ספק כי גוף בריא היה ועודנו שאיפה לגיטימית, והשמנת יתר היא אחד הגורמים המשפיעים ביותר על תחלואה. ירידה במשקל היא משימה המשותפת לפלח גדול באוכלוסייה, המתמודד עם משקל עודף ונוקט במגוון אמצעים על מנת להגיע למטרה שהיא גוף בריא ומאוזן.

כיצד ירידה במשקל הפכה לשאיפה עבור אנשים רבים כל כך

עבודה אינטנסיבית, גידול ילדים וחיי חברה עשירים – כמו גם התפתחות הטכנולוגיה שגרמה לרבים כל כך מאתנו לשבת מול מחשב שעות רבות, הזיזו למטה את הכושר הגופני אל התחתית בסולם סדרי העדיפויות. "פשוט אין זמן"- זה תירוץ ידוע ומוכר, והרבה אנשים הורידו לחלוטין את ההתעמלות מתפריט הפעילויות היומי שלהם.

יש להודות כי אכילת יתר ובמיוחד של מזון מהיר שאיננו בריא- גם היא תוצר של כל הדברים האלה. לפעמים קשה לעצור, ואז מתרחשת השמנה קיצונית ומהירה אשר משפיעה על כל תחומי החיים, ואדם עלול למצוא את עצמו חי בתוך גוף שהוא איננו רגיל אליו, שמקשה על ההתנהלות היום-יומית שלו, ושבמקרים רבים אפילו הופך אותו לחולני- ואז נדרשת ירידה דרסטית במשקל.liposuction

מהן הדרכים הפופולריות ביותר להורדת משקל עודף?

  1. דיאטה– שאיפה של רבים היא להוריד במשקל בצורה מהירה, והרבה- ומדובר בעצם במתכון לאסון. ירידה איטית ומבוקרת באמצעות דיאטה, וטיפול בשורשי הבעיה שהחלו את תהליך ההשמנה- היא הדרך האמיתית באמצעותה אפשר יהיה להוריד את המשקל העודף, ולהימנע מעלייה חוזרת והשמנת יתר עתידית. דיאטה מבוקרת בהנחיה וליווי של בעל מקצוע המתמחה בכך כמו דיאטן או רופא, היא ללא ספק הדרך היעילה והבטוחה ביותר לקבלת גוף בריא.
  2. שימוש במוצרי הרזיה– העולם המודרני מספק לנו כמה דרכים נוספות לסיוע בתהליך הירידה במשקל, ביניהן מוצרים כגון מדבקות הרזייה- שיש לנקוט משנה זהירות כאשר משתמשים בהן ובמוצרים דומים להן. מדבקות מהסוג הזה וכן כדורים שאמורים לספק תחושת שובע, עלולים בסופו של דבר לגרום לנזקים גופניים, ולירידה לא מבוקרת במשקל שייתכן ותגרור אחריה עלייה של כל המשקל בחזרה, בתוספת עודפים חדשים.
  3. שאיבת שומן – מדובר על תהליך של ניתוח לשאיבה של שומן עודף אצל מנתח פלסטי, שמיועד לאנשים אשר סיימו תהליך של הרזייה ונותרו עם שומנים במקומות שדיאטה לא מסייעת להם להיפטר ממנו. שאיבת שומן היא כאמור המשך של תהליך, ולא "מתניעה" אותו, ומיועדת לסייע לאדם שירד במשקל "לפסל" את גופו באופן שלא הצליח לעשות באמצעות הדיאטה, מוצרי ההרזיה או הכושר הגופני.

כל דרך לירידה במשקל תיחשב ליעילה, במידה והיא אכן מוכיחה את עצמה לאורך זמן, אינה פוגעת בבריאותו של הנוקט בה אלא משמשת  אותו ביחד עם תהליך של מעבר לתזונה נכונה וביצוע פעילות גופנית.

More
articles