דיאטה קטוגנית – מה היא כוללת

דיאטה קטוגנית

מדי פעם עולה לכותרות סוג של דיאטה מסוימת שזוכה להרבה מאוד כתבות, פרסום וחשיפה, וכן זוכה ללא מעט הצלחה בקרב אנשים רבים, גברים ונשים, אשר מחפשים דרכים כיצד לרדת במשקל ולאחר מכן לשמר אותו. 

ישנן אופציות רבות כיצד לרדת במשקל, כפי שישנן אופציות שונות כיצד לשמר משקל קיים דרך שינוי הרגלי תזונה והסתגלות להרגלים החדשים. אחת הדרכים לרדת במשקל היא לשנות הרגלי תזונה ישנים, בין אם זה אומר סוג המנות, בין אם זה אומר שעות של ארוחות, כמות מנות בארוחות ועוד. 

אחת הדוגמאות הטובות לדיאטה שזוכה בשנים האחרונות לחשיפה והצלחה גדולה, היא דיאטה קטוגנית. מדובר על דיאטה שמתבססת בעיקר על שומן, חלבון וירקות ומעת מאוד פחמימות, אם בכלל. הרעיון הוא לספק לגוף אנרגיה דרך השומן ולא דרך הפחמימות, וכן למנוע מהגוף צריכה של פחמימות ריקות. 

הטענה הרווחת שיש לדיאטה הרבה מאוד יתרונות, בין היתר בגלל צריכת ירקות וחלבונים, וכן בזכות העובדה שהשומן עצמו יכול להיות טוב לגוף. יחד עם זאת חשוב להדגיש, זה נכון כל עוד התהליך מתבצע בצורה נכונה, מבוקרת ובליווי אנשי מקצוע. 

מה אפשר לאכול בדיאטה קטוגנית

אנחנו יכולים לאכול בשר, דגם, ביצים, גבינות, מוצרי חלב, וכמובן את כל סוגי הירקות הקיימים. מנגד אנחנו לא נאכל או לפחות נפחית צריכה של לחמים, מאפים, עוגות, פסטות, אורז ועוד. 

כפי שציינו, בשביל ליהנות מדיאטה קטוגנית, אנחנו צריכים לבנות תפריט שיתאים לנו. לשם כך, יהיה נכון מצידנו לפנות אל דיאטנית או תזונאית שמתמחה בתחום זה כמו לירז בלומנפלד תזונה קטוגנית. היא תוכל לעזור לנו לבנות תפריט שיתאים לצרכים שלנו, דיאטה שתוכל לספק ולשרת אותנו, כפי שאנחנו רואים לנכון, בין אם זה על פי סוג המזון או הכמויות הנדרשות לנו. 

אביזרים ואקססוריז למטבח אוכל לאירועים הרזיה טיפוח הגוף כללי מזונות בריאים מסעדות ובתי קפה פעילות גופנית קורסים לבישול רפואה משלימה תזונה ובריאות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הזמנת משלוחי גלידה כשרה בנתיבות – איך עושים את זה
זה לא תמיד קל למצוא גלידה כשרה וטעימה שמציעה גם אפשרות למשלוחים באזור נתיבות. אם אתם רוצים להיות...
קרא עוד »
נוב 04, 2022
פלטות בישול – ככה מבשלים בצורה טעימה
היום, יותר מאשר בעבר, יש לנו אפשרות ליהנות ממגוון רחב של אמצעים וכלים למטבח אשר מאפשרים לנו להכין...
קרא עוד »
ספט 17, 2021
בדיקת איכות מזון
לא כולנו מודעים לכך כאשר אנחנו הולכים לקנות אוכל בסופר או בשוק, אך בפועל, הרבה פעמים כדי להגדיל את קצב...
קרא עוד »
נוב 12, 2020