הרזיה מהירה ובטוחה עם דיאטה בריאה

כמה קלוריות יש בבורקס גבינה

אנו חיים בעידן בו המזון שאנו צורכים ברובו מעובד ומהונדס. אורח החיים תזונה המודרני, הוא בין הגורמים המשפיעים ביותר אם לא המשפיע מכל, על השמנת יתר ובעיות בריאותיות נגזרות – ובמיוחד כאשר הוא משולב באכילה רגשית.

להשמנת יתר, מעבר להשלכות רפואיות, יש גם השלכות פסיכולוגיות-נפשיות. מול אידאל לא בריא ולא מציאותי של רזון שהוא לעתים קרובות קיצוני, שמקיף אותנו מכל עבר, ברשתות חברתיות ובערוצי המדיה השונים, קל מאוד להתפתות לפתרונות מתעתעים של דיאטות בזק למינן.

אנשים שסובלים מעודף משקל, וגם כאלו שלא סובלים מעודף משמעותי אך בכל זאת אינם מרוצים ממשקלם, חווים לעתים קרובות תחושה של חוסר בטחון ומתמודדים עם בעיות בדימוי העצמי. כשנמצאים במצב כזה, קל מאוד להיקלע למעגל שלילי של אכילה רגשית – מצב רגשי מוביל לאכילת יתר שמובילה למצב רגשי וחוזר חלילה. ("אני שמן, אני נראה רע, אני לא אוהב את עצמי" = אני אוכל אוכל מזיק ובכמויות לא נכונות בכדי להתנחם = ושוב, אותה תחושה עולה: "אני שמן, אני נראה רע, אני לא אוהב את עצמי" = ושוב האכילה משמשת כאמצעי להתמודד עם הכאב והסבל).

דיאטות מהירות ולא מאוזנות הן דיאטות מסוכנות

כיום, הודות לאינטרנט, הידע זמין מתמיד. הבעיה בזמינות כה גדולה של ידע – היא שלעתים קרובות אנשים נחשפים אל מידע שגוי ומטעה, שעלול להזיק להם יותר מלהועיל. זה נכון גם כאשר מדובר בשיטות להרזיה; מספיק להקליד את המילה "דיאטה" בשורת החיפוש של גוגל בשביל לקבל למעלה ממיליון תוצאות, מתוכן לא מעט שיטות הרזיה מאולתרות, לא מאוזנות ומסוכנות לבריאות.

קיים דיסוננס גדול בין אורח התזונה המודרני הקלוקל של ימנו, הכולל אינספור פיתויים בדמות מזונות מסוכרים, עתירי שומן וחומרים מזיקים, הזמינים לכל דורש ברשתות השיווק ובשווקים, לבין אותו אידאל חמקמק של רזון שמקיף אותנו מכל כיוון, ומשפיע במיוחד של נערות ונערים צעירים שגופם נמצא בשלבים קריטיים של התפתחות ועלול להיפגע מאוד מיישום של אחת מאותן השיטות המסוכנות והלא מאוזנות לדיאטה.

הרזיה מהירה ובטוחה בדיאטה בריאה ומאוזנת

קיימות שיטות שמעודדות הרזיה מהירה ובטוחה שעשויה גם לתרום לבריאות. לא מדובר על ירידת בזק במשקל, אלא על ירידה מאוזנת שכוללת תזונה שמעודדת את פעילותה התקינה של מערכת העיכול ומסייעת לה דרך שילוש של מזונות בריאים בתפריט היומי ופעילות גופנית, מה שמוביל לירידה יחסית מהירה במשקל, תוך שמירה על הבריאות ואף שיפור מצבה. מפתה כל שיהיה, חשוב לזכור שדיאטות מהירות שאינן מבוססות של שיטת הרזיה מאוזנת – יגרמו ליותר נזק מתועלת בטווח הרחוק.

דיאטה קיצונית בגיל ההתבגרות עשויה להיות הרסנית

כאשר מדובר בנער או נערה, רכים ונוחים להשפעת הסביבה, הסבירות להתפתות לפתרון פלא מהיר לירידה במשקל, היא אפילו גבוהה יותר. עליכם בתור הורים לילדים בגילאים אלו, מוטלת האחריות לשים לב לשינויים קיצוניים בצריכת המזון של הילד.

  • האם הוא הפסיק לאכול פתאום אוכל שהיה רגיל לאכול?
  • האם אתם רואים אותו אוכל בכלל?
  • מה הוא אוכל?
  • האם הוא נוטל תוספים או כדורים כלשהם?

במידה וזיהיתם אחד מהסימנים המקדימים הללו, חשוב להיוועץ באיש מקצוע מוסמך. האפשרות של התפתחות הפרעות אכילה, בהחלט קיימת. ייתכן והבעיה עוד לא החמירה עד כדי הפרעות אכילה, אך במידה והילד מנסה דיאטה קיצונית ומזיקה – חשוב מאוד לתפוס את העניין בזמן, ולנתב אותו לכיוון אחר, כיוון של דיאטה בריאה ומאוזנת בליווי ועידוד שלכם.

חשוב לשמש דוגמה, לא להכניס אל הבית מזונות מזיקים – חטיפים, שוקולדים, עוגות וכן הלאה – לדאוג שהארוחות יכללו מזון בריא, קרוב ככל האפשר אל הטבע, ולדאוג לזמינות של פירות וירקות טריים בבית.

דיאטה בריאה והרזיה מהירה – יש דבר כזה?

תזונה נכונה ומאוזנת חיונית לשמירה על מצבנו הבריאותי. בשונה מדיאטות בזק למינן, דיאטה ותזונה נכונה כוללות מזונות קרובים לטבע, אשר מספקים לגוף את כל מגוון הוויטמינים, המינרלים ושאר החומרים החשובים להם הוא זקוק. הן לא יכללו לעולם מצב של הרעבה עצמית, אכילת תחליפים מזיקים ממקור שאינו טבעי על מנת לייצר אשליה של תחושת שובע, או פעולות של זירוז יציאות.

בהחלט ניתן לרדת במשקל במהירות יחסית, במידה ומקיימים אורח תזונתי בריא המעודד פעילות תקינה של מערכת העיכול, ובמיוחד כאשר משלבים את אורח התזונה הזה עם פעילות גופנית מתונה פעמיים-שלוש בשבוע.

אביזרים ואקססוריז למטבח אוכל לאירועים הרזיה טיפוח הגוף כללי מזונות בריאים מסעדות ובתי קפה פעילות גופנית קורסים לבישול רפואה משלימה תזונה ובריאות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הזמנת אוכל מבושל לילדים – לחיים בריאים ונוחים
כאשר מדובר בילדים שלנו אנו משתדלים להעניק להם את הטוב ביותר. גם כאשר מדובר באוכל אנו משתדלים לשמור על...
קרא עוד »
נוב 22, 2021
אוכל ביתי מוכן
אוכל ביתי מוכן התפתח לאין שיעור בשנים האחרונות וטומן בחובו כיום עולם קולינרי שלם, שמאפשר הזמנת אוכל...
קרא עוד »
נוב 13, 2017
אפשר לרפא את הגוף בדרכים עדינות יותר
לכל אחד מאיתנו עלולות להיות אלרגיות שונות ואצל כולנו עלולות להתפתח מחלות מסוגים שונים. ...
קרא עוד »
מאי 18, 2015