רנטגן – חשוב לנו לבריאות

הטכנולוגיות הרפואיות הן טכנולוגיות שכל העולם משתמש בהן, וכך הצליחו להציל מאות אלפי אנשים מסכנה קיימת, ומחשש לבריאות שלהם. המכשירים הרפואיים המודרניים מצליחים לגלות את המחלה של האדם, ולדעת להזהיר אותו מפניה עוד לפני שהיא מתפרצת לשלבים הסופיים שלה. אחת המערכות שהשפיעו מאוד על האנושות, היא מערכת אשר משתמשת בקרן רנטגן.

כיצד גילו את השימוש בקרן זו?

היה נהוג, וכמובן גם עד היום, לעשות הרבה ניסויים עם הרבה חומרים. כאשר עשו ניסויים עם קרן הרנטגן, גילו כי היא מסוגלת לחדור עצם כלשהו, מבלי לפגוע בו, ומבלי להיפגע. כך עשו כאשר הציבו בטעות מכשול מסוים אל מול קרן הרנטגן, וגילו כי היא עברה דרכו, ועדיין הופיעה על המסך. ישנם עצמים שקרן הרנטגן לא מצליחה לעבור דרכם בצורה שלמה, וכך עושים כיום על מנת לגלות שינויים גופניים פנימיים, כמו לדוגמה שבירה של עצמות.

כיצד עושים זאת?

נקודת הסיום של הקרן מגיעה למסך שקולט את קרן הרנטגן, ומעבד את הנתונים, ומציג את התמונה המלאה על הצג. אם נשים בין המסך לקרן הרנטגן את הרגל שלנו, נראה בבירור כי קרן הרנטגן הצליחה לחדור את הבשר שלנו, אך העצמות הפריעו לה לעבור, ולכן אנו נראה כתם לבן, שכן דומה לעצמות שלנו. באמצעות הקרן, הצליחו לגלות מחלות רבות אצל אנשים, וכך גילו גידולים סרטניים שמתפתחים, ועוד הרבה מחלות שנוצרו בטעות.

מה השימוש של הרנטגן במדע?

קרן רנטגן היא בעלת גל קצר, מה שמאפשר לה להגיע למרחקים ארוכים מאוד. בזכות זאת, הצליחו החוקרים למדוד מרחקים בינינו לבין שאר הכוכבים, והצליחו ללמוד הרבה דברים נוספים על כוכבים, כגון הטמפרטורה שלהן, מהירותן ועוד.

האם רנטגן מסוכן?

ובכן, בעבר האמינו כי קרן שחודרת דרך גוף אדם, כמו קרן רנטגן, זהו מצב מסוכן. כיום, יודעים כי חשיפה מלאה של איברים לא רצויים לקרן, זהו מצב מעט מסוכן, ולכן אפילו את האזורים הללו אנו מכסים עם מגן העשוי מעופרת, שלא מאפשר מעבר של קרן הרנטגן בשום אופן, ולכן אנו מנוטרלים מכל סכנה שהיא.

אביזרים ואקססוריז למטבח אוכל לאירועים הרזיה טיפוח הגוף כללי מזונות בריאים מסעדות ובתי קפה פעילות גופנית קורסים לבישול רפואה משלימה תזונה ובריאות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מגשי פירות באר שבע – להזמין משלוח טעים בשביל לפנק בני משפחה וחברים
ני משפחה, חברים, עובדים או כל אדם אחר שחשוב לנו, חוגגים אירוע מסוים, ולא משנה אם הוא גדול או קטן, אז...
קרא עוד »
דצמ 22, 2019
ניתוח כפתורים – פעולה כירורגית שאינה מחויבת המציאות לטיפול בדלקות אוזניים כרוניות
ניתוח כפתורים הוא אותו ניתוח שהורים מספרים אלו לאלו שילדם עבר אחרי דלקות אוזניים חוזרות ונשנות שגרמו...
קרא עוד »
ספט 29, 2016
מגש פירות בת ים
תושבי בת ים אם חשקה נפשכם בפינוק מרענן, תוכלו ליהנות עם מגש פירות בת ים שתוכלו להזמין מטרופיק פירות...
קרא עוד »
מרץ 26, 2022