כדורי כורכום

Date

כמעט כל אחד מאתנו אוהב לאכול עם העיניים. הכוונה היא כי לפני שאו בוחרים מה לאכול בבית, במסעדה או בכל מקום אחר, אנו נעדיף לראות את הדבר שאנו רוצים לאכול כדי לדעת אם כדאי לאכול אותו או לא.

אחד מהדברים שמושכים אותנו לגבי מאכל כזה או אחר הוא המראה שלו, מבחינת הצורה שלו וגם בעיקר מבחינת הצבע שלו. באופן טבעי אנו נעדיף לבחור מאכלים בעלי צבעים עשירים ומושכים, ופחות מאכלים שנראים חסרי צבע או חיוורים. אחד מהתבלינים העיקריים שמעניקים צבע, ולא רק טעם, לאכול שלנו הוא תבלין הכורכום שכידוע יש לו גם מגוון יתרונות בריאותיים.

כדורי כורכום

היתרונות של תבלין הכורכום

נוסף על כך כי תבלין הכורכום מעניק צבע מעניין וחי למגוון מנות ומאכלים שונים, יש לו גם מספר יתרונות בריאותיים שיכולים לתרום לבריאות הגוף:

  • מונע כולסטרול – אחד מהאויבים של גופנו הוא הכולסטרול. בגוף מצוי כולסטרול "טוב" וכולסטרול "רע", כאשר לכל אחד מהם יש תפקידים חיוניים במערכת הכללית של הגוף. כאשר הכולסטרול הרע עולה על הכולסטרול הטוב שמצוי בגוף, עלולים להיווצר מגוון תזמינים ומחלות שעלולות לפגוע בבריאות. נמצא כי תבלין הכורכום מסייע להפחית מכמות הכולסטרול הרע שיש בגוף, וגם מונע בעיות שונות.
  • מונע זיהומים ווירוסים – בעונת החורף ידוע כי הגוף שלנו חשוף הרבה יותר למחלות וזיהומים וויראליים כמו שפעת, הרפס, הצטננות ועוד. תבלין הכורכום יכול לסייע לגוף למנוע מאותם ווירוסים לחדור אל הגוף, וליצור מחלות ותסמינים לא נעימים.
  • מונע ומטפל בכאבי ראש – כאבי ראש עלולים להיווצר בגלל מגוון גורמים שונים כמו ישיבה ממושכת מול מחשב, חוסר שינה וגם בגלל לחצים ומתחים נפשיים. הכורכום ידוע בסגולותיו הטבעיות לריפוי ומניעה של כאבי ראש ומיגרנות מטרידות שעלולות לצוץ מדי פעם.

מדוע כדאי ליטול כדורי כורכום

כאמור, לתבלין  או צמח הכורכום יש יתרונות בריאותיים רבים. מכיוון שמדובר בצמח טבעי, ניתן לצרוך אותו באופן חופשי אך לא לדעת מהי הכמות המדויקת שנכנסה לגופנו. כדורי כורכום מכילים ריכוז גבוה יותר של החומר הפעיל שמצוי בכורכום הטבעי, כך שבדרך זו ניתן לדעת בדיוק את כמות הכורכום שנטלנו לצורך חיזוק הגוף והבריאות.

More
articles