כאשר מחפשים מדרסים אורטופדיים מחירים הם פקטור משמעותי

Date

רובנו מאמינים שכשמדובר בבריאות שלנו אסור לחסוך, אבל המציאות מחייבת אותנו להתפשר, לפחות בחלק מהמקרים. בהתאם, מדרסים – למרות החשיבות הרבה שלהם למי שסובל מכאבי רגליים, והיכולת המוכחת שלהם למנוע היווצרות כאב שכזה מלכתחילה – הם מוצר כמו כל מוצר אחר, ולכן כשמחפשים מדרס אורטופדי גם המחיר שלו הוא פקטור משמעותי בהחלטה האם לקנות ובבחירה איזה דגם לקנות.ריצה - טוב לבריאות

מהו טווח המחירים של מדרסים אורטופדיים?

מחירי מדרסים משתרעים על טווח רחב למדי – ישנם כאלה שעולים כ-200-300 ש"ח וישנם כאלה שעלותם מגיעה גם ל-2,000-3,000 ש"ח.

טווח רחב שכזה גורם לכך שבאופן טבעי כשמחפשים מדרסים אורטופדיים, מחירים הם שיקול מרכזי, אבל עוד לפני שמסתכלים על תג המחיר כדאי לדעת עובדה חשובה: מדובר בתחום שאינו מפוקח ע"י משרד הבריאות, כך שבעצם כל יצרן וכל חנות יכולים להגדיר כל דגם כאורטופדי. מסיבה זו חשוב קודם כל להבחין בין חברות בעלות ניסיון של עשרות שנים ואלפי לקוחות כמו למשל פיקספיט, לבין מי שכבדרך אגב מוכר מדרסים ולאו דווקא מתמחה בתחום ספציפי זה.

איך לזהות מדרסים איכותיים באמת?

כאמור עוד לפני שבוחנים מחירי מדרסים אורטופדיים כדאי לוודא שהמדרסים אכן מספקים תועלת אמתית, ומאפשרים למי שמשתמש בהם לעמוד נכון, ללכת בנוחות ובאופן כללי ליהנות מתנועה ללא מגבלות וללא כאב בזכות חלוקה מדויקת של עומסים על כף הרגל.

אינדיקציה אחת למדרסים אורטופדיים איכותיים היא הסדר עם קופות החולים – אם אתם יכולים לרכוש מדרסים במחיר נוח יחסית בזכות הסדר עם קופת החולים שלכם, זהו סימן מובהק לכך שמדובר במדרסים איכותיים שעברו את המסננת של אנשי המקצוע שעובדים בקופת החולים ומן הסתם בחנו בקפידה את המדרסים ואת המכון באופן כללי.

עוד עדות לאיכותם של מדרסים היא המלצות. בין אם מדובר בהמלצות של חברים או אנשים שאתם מכירים באופן אישי ובין אם מדובר בהמלצות של ספורטאים (שזקוקים באופן טבעי למדרסים אורטופדיים הכי טובים שיש), זוהי עדות לאיכות, ושגם אם המחיר של אותם מדרסים אינו הזול ביותר שיש הרי שבשורה התחתונה, כשמשקללים גם את התרומה שלהם לאיכות החיים, זוהי הבחירה המשתלמת ביותר.doctor-1149149_1920

מחירי מדרסים בהתאמה אישית ביחס למדרסי מדף

כשבוחנים מדרסים אורטופדיים מחירים הם כאמור פקטור משמעותי, ובפרט בולט הפער הבלתי מבוטל בין מחיר מדרסים אורטופדיים בהתאמה אישית לבין מדרסי המדף.

חשוב להבין שכמות העבודה המושקעת בייצור מדרסים בהתאמה אישית, ועוד קודם לכן באבחון מדויק של כף הרגל על-מנת להתאים לה מדרס באופן אופטימלי, גבוהה, ובאופן טבעי היא מגולמת במחיר של אותם מדרסים.

מצד שני, מדרסים בהתאמה אישית הם המדרסים שמספקים את התועלת הגבוהה ביותר מבחינה אורטופדית, שכן הם מצליחים לתקן את הליקויים המבניים הספציפיים של כף הרגל שלכם, לעזור לכם לבצע את הפעילויות הייחודיות שאתם מבצעים (בין אם אתם ספורטאים ובין אם לאו) ובאופן כללי מבטיחים תנועה ועמידה ללא קושי וללא כאב.

כמו כן משתנים מחירי מדרסים אורטופדיים בהתאם לחומר ממנו הם מיוצרים: מדרס רך עם 4 שכבות שמיוצר מחומרים יחסית זולים יעלה החל מ-500-600 ש"ח ועד כ-1,200-1,400 ש"ח. מדרסים קשיחים שמיוצרים מפולימרים תרמופלסטיים כבר יעלו בין 800-900 ש"ח לכ-1,500-1,600 ש"ח ומדרסי גרפיט יכולים להגיע גם ל-2,000 ש"ח.

בכל מקרה מומלץ בחום לייחס חשיבות למחיר – אבל גם למרכיבים האחרים בהחלטה, כדי לא רק לחסוך כסף אלא לחסוך גם כאבים מיותרים.

More
articles