אסטרטגיית יציאה: האם נצליח לנהל שגרה תקינה בצל הקורונה?

Date

חדשות באינטרנט

אחת השאלות הגדולות שנשאלות בתקופה זו, היא האם אנחנו יכולים לחזור לשגרה והאם נוכל לנהל שגרה תקינה בימים שאחרי הקורונה. לשאלה זו יש השלכות כלכליות, חברתיות וכן אישיות על כל אחד ואחת מאיתנו.

חזרה לשגרה: זה אפשרי?

המונח אסטרטגיית יציאה נשמע לא פעם ולא פעמיים בשבועות האחרונים, הוא נשמע בהקשר ישיר למגיפת הקורונה והחזרה לשגרה. כפי שהיינו צריכים להילחם במגיפה כך אנחנו צריכים לדעת כיצד לנהל אסטרטגיית יציאה נכונה בשביל שנוכל לחזור אל השגרה בצורה סדירה. כל מי שנוהג לקרוא חדשות באינטרנט יודע שיש לא מעט התעסקות בנושא זה, ולא במקרה.

כשאנחנו מדברים על אסטרטגיית יציאה וחזרה לשגרה צריך לזכור, יש שתי דילמות בהקשר זה. מצד אחד, רצון וצורך לחזור לשגרה כמה שיותר מהר על מנת שנוכל לחזור לחיים תקינים, בוודאי מבחינה כלכלית, מצד שני, אנחנו צריכים לדעת שאם נחזור מהר מדי ובצורה לא שקולה, הרי שאנחנו עלולים לחזור אחורה, קרי אנו עלולים להוביל למצב בו המגיפה תחזור. לכן יש משמעות לשאלה כיצד התהליך יתבצע.

איך אנחנו יכולים לעשות את זה נכון?

החזרה לשגרה צריכה להיות הדרגתית, לא רק במובן הרחב, הלאומי, החברתי, אלא גם במובן האישי. כלומר, אנחנו צריכים לשקול היטב לאן אנחנו נוסעים, לאן אנחנו יוצאים, איפה אנחנו מבלים ועם מי אנחנו באים במגע. עצם זה שמקומות ואתרים נפתחו, לא אומר שעלינו למהר ולנסוע אליהם. אם חיכינו עד עכשיו, אנחנו יכולים לחכות עוד קצת.

כמו כן, עצם זה שחוזרים לשגרה לא אומר שאנחנו לא אמורים לנקוט משנה זהירות. שכן, עדיין יש אפשרות לחלות במחלה ולכן, אנחנו צריכים להקפיד על שימוש במסכה, אנחנו צריכים עדיין להקפיד על שימוש באלכוהול – ג'ל, וכן אנחנו צריכים לשמור על היגיינה וסטריליות.

צריך להקפיד על עוד עניין והוא, לא למהר להיפגש עם חברים ובני משפחה, בוודאי שלא לארח מפגשים גדולים ואם אנחנו נפגשים לעשות את זה בזהירות. אנחנו יכולים לקחת קצת את הזמן בשביל לחזור לשגרה בצורה בטוחה.

More
articles