איך מוצאים מטפלת פרטית לקשישים מנוסה ובעלת המלצות?

מטפלת פרטית לקשישים

מטפלת פרטית לקשישים

קשישים רבים שזכו להגיע לזקנה מופלגת אך עדיין מסוגלים לתפקד ברמה טובה, מעדיפים להמשיך לחיות בבית המוכר והישן, בו חיו את מרבית שנות החיים שלהם. גם כאשר ישנה ירידה באיכות התפקוד שלהם, הם עדיין מנסים להיצמד למוכר ולישן. האמת שהם צודקים. כל אחד מאתנו מעדיף את המקום המוכר והידוע וכאשר מדובר באנשים מבוגרים הדבר חשוב פי כמה וכמה וזה גם משפיע על איכות החיים שלהם ועל בריאותם. השינוי שבמעבר מהבית אל בית האבות או אל הדיור המוגן הינו מעבר טראומטי מאוד ועלול חלילה להשפיע על בריאותם ובמקרים גרועים יותר על אורך החיים שלהם.

במקרים מעין אלו, בהם ישנה עדיין אפשרות להשאיר את הקשיש בחיקו החמים, הבטוח והמוכר של הבית, כדאי יהיה לשקול הבאת מטפל פרטי שיטפל ויסייע לקשיש.

איך תמצאו מטפלת טובה לקשיש?

כאשר אתם באים לחפש מטפלת עבור הקשיש, אתם וודאי בודקים את השטח היטב כי הסיפורים מסמרי השיער על אודות מטפלים פושעים שהתעללו בקשישים בהם הם טיפלו, מהדהדים היטב בזיכרונכם. אז איך מחפשים? היכן?

ישנם כמה אפשרויות דרכם ניתן למצוא את העזרה של המטפלת הטובה והמנוסה עבור הקשיש.

  • המוסד לביטוח לאומי – ישנה אפשרות להגיש בקשה מסודרת לביטוח הלאומי ולאחר בירוקרטיה לא מאוד פשוטה – יש לציין – ניתן יהיה לקבל עזרה עבור הקשיש במשק הבית לצורך קניות וגם עזרה סיעודית.
  • חברות סיעוד וכוח אדם – ישנן היום כמה וכמה חברות סיעוד המציעות שירות של מטפלים ומטפלות בקשישים. המטפלים הללו חלקם תושבי הארץ וחלקם מחוץ לארץ. במסגרת של חוק הסיעוד מתאימים בחברות הסיעוד את המטפלים לקשיש בהתאם למספר השעות שאושרו לקשיש.
  • השמת עובד זר – כאשר הקשיש זקוק לעזרה ולטיפול משך כל שעות היממה, שבעה ימים בשבוע, או אז אין מנוס מההעסקה של עובד זר. כאשר מעוניינים להעסיק עובד זר בבית, חובה להמציא רישיון מתאים לשם כך. הרישיון הדרוש הוא רישיון העסקה של עובד זר משירות התעסוקה. חוץ מהרישיון הזה חובה לבדוק כי המטפל מחזיק אף הוא באשרת עבודה מתאימה שמאפשרת לו לעבוד כמטפל סיעודי בקשישים.

לאחר שיש לכם את אישור להעסקת מטפלת עליכם לבדוק היטב כי מדובר במטפלת טובה. נסו להתרשם מיחסי האנוש שלה והתייעצו עם לקוחות שנעזרו בשירותיה.

נקווה שתצליחו למצוא בקלות רבה את המטפל המתאים ביותר עבור הקשיש שלכם, ואת הקשישים נברך באריכות ימים ושנים תוך בריאות איתנה ואיכות חיים. שתצליחו להמשיך את החיים בביתכם המוכר והטוב בנחת ובשמחה.

אביזרים ואקססוריז למטבח אוכל לאירועים הרזיה טיפוח הגוף כללי מזונות בריאים מסעדות ובתי קפה פעילות גופנית קורסים לבישול רפואה משלימה תזונה ובריאות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רעיונות לקינוחים לאירועים
קינוחים הם חלק חשוב בכל אירוע. הם המנה האחרונה של הארוחה והם יכולים לעשות או לשבור מסיבה. ישנן...
קרא עוד »
ינו 07, 2023
אורי לופוליאנסקי: מקים יד שרה
כל אדם בישראל ולא משנה מה הצבע שלו, הדת שלו, או האמונה שלו זכאי לקבל שירות רפואי. ההבנה היא כי שירותים...
קרא עוד »
יול 28, 2018
כל הסיבות להירשם לסדנת שוקולד מקצועית
לכל אחד מאיתנו יש צורך לעבור מידי פעם חוויות מיוחדות, ולכן זה ברור מדוע גם אתם תוהים איך להעביר את...
קרא עוד »
אוג 15, 2015