חשוב לדעת – למה כדאי לרכוש מסנן מים ביתי?

Date

מסנני מים ביתיים הפכו בשנים האחרונות לאחד ממוצרי הצריכה החיוניים ביותר בכל משק בית, וזאת בשל המודעות ההולכת וגוברת לאיכות מי השתייה הזורמים בסביבה הביתית. בשורות הבאות תוכלו למצוא מידע מקצועי מורחב אודות חשיבות התקנתם של מסנני מים ביתיים גם בבתים בהם מותקנים מתקני מים לאספקת מים חמים וקרים.מסנני מים ביתיים הן למעשה מערכות לטיהור מים המוצבים ברוב המקרים בסמוך לברז המים הראשי במבטח או בסמוך לשעון המים המרכזי בבית. תפקידו של מסנן מים ביתי הוא לסנן את המים מחול, חלודה, לכלוך, מתכות כבדות, מלחים, ממיסים אורגניים וחיידקים הפוגעים באיכות מי השתייה. בדומה לכל מוצר צריכה פופולארי אחר, גם מסנני המים משווקים במספר דגמים ואיכויות. מסנני המים הביתיים הרגילים מבצעים פעולות בסיסיות כגון: סינון הלכלוך וסילוק ריחות לוואי וטעמי לוואי ממי השתייה, כאשר מערכות סינון מים מתקדמות יותר פועלות בשיטת אוסמוזה הפוכה, וכפועל יוצא מכך, הליך הסינון כולל גם הרחקת מתכות, מלחים וחיידקים ממי השתייה.

מערכות לסינון וטיהור מים בשיטת האוסמוזה ההפוכה, הן מערכות המותקנות בין היתר גם במתקני המים השונים, כאשר מטרת הסינון היא בראש ובראשונה למנוע את היווצרותה של שכבת האבנית על גבי גופי החימום במכשירי המים השונים. לידיעתכם, אבנית בריכוזים גבוהים במי השתייה עלולה להוביל לעששת ובמינונים גבוהים מהמותר היא אף עלולה להוביל למחלות כגון אבנים בכליות. מכיוון שגם מתקני המים מתחברים ישירות לברזי מי השתייה בסביבה הביתית או המשרדית, קיימת חשיבות להתקנת מסנני מים ביתיים ישירות מהברז, ולא להסתמך אך ורק על פעולת הסינון המתבצעת במכשיר עצמו.

היצע המסננים הביתיים המשווקים בישראל כולל בתוכו מגוון רחב של מסננים כגון: סנן מכאני המיועד לצרכי סינון של חלקיקים מוצקים כגון: אבנים קטנות, חלודה וחול. סנן פחם פעיל המיועד לצרכי סינון חומרים אורגניים וכלור וכפועל יוצא מכך הוא מיועד גם לצרכי סינון טעמי הלוואי וריחות הלוואי ממי השתייה. כל מערכת לסינון מי שתייה, בין אם מדובר במערכת המותקנת בברז הראשי ובין אם מדובר במערכת המותקנת בתוך מתקן המים הביתי שלכם, מחייבת אתכם בהחלפתו של הסנן אחת לשישה חודשים, וזאת בהתאם לכמויות המים אותם אתם צורכים במהלך התקופה.

התקנת הסננים הינה פעולה פשוטה אותה יכול כל אחד ואחת מכם ליישם בכוחות עצמו, וזאת במידה ותעקבו אחר הוראות ההתקנה המופיעות על גבי אריזת הסנן אותו רכשתם. במקביל, תוכלו להסתייע בשירותיהם של אנשי מקצוע המבצעים עבורכם את עבודת ההתקנה תמורת סכום סמלי. אצל חלק ממשווקי הסננים, שירות ההתקנה מוענק כשירות ללקוח. על אף שמי השתייה בישראל נחשבים לאיכותיים (בהשוואה למדינות אחרות בעולם המערבי), הם עלולים להכיל בתוכם חיידקים, מזהמים וכימיקלים שונים עליהם מומלץ להתגבר באמצעות פעולת סינון קבועה.

More
articles