מדריך לתזונה נכונה לאחר ניתוח קיצור קיבה

Date

תזונה נכונה

בעידן שבו אנחנו חיים תופעת ההשמנה היא עניין שרבים מאיתנו סובלים ממנו ולכן ברור מדוע עוד ועוד אנשים בוחנים את האפשרות של ניתוח שרוול. מדובר על ניתוח שיוכל לשנות באופן מהותי ביותר את חיינו אך חשוב להבין תחילה כמה דברים. ראשית, הניתוח הזה לא מתאים לכולם ושנית, יש להתנהג בצורה מתאימה גם אחרי הניתוח כדי להימנע מנזקים שאנחנו עלולים לגרום לעצמנו. בבת אחת הקיבה של המטופל מתקצרת וזה גורם לירידה משמעותית ביותר במשקל אך זה לא מספיק. על מנת שנוכל לשמור על בריאותנו כדאי יהיה להקפיד על מספר כללים כמו:

  1. חשוב ביותר לאכול ארוחות קטנות אחרי הניתוח כדי לא להעמיס על המערכת ועל הקיבה.
  2. יש להוסיף עם השבועות שחולפים ועם הזמן תוספות שונות לאכול ולגוון את התפריט.
  3. יש לקחת תוספי מזון כמו שיעזרו לנו להשלים את הוויטמינים החסרים ואת המינרלים השונים שהגוף לא מקבל אחרי הניתוח.

בנוסף לכל אלה, כדאי מאוד גם להקפיד על פעילות גופנית מתונה ואף להיות בקשר תמיד עם הרופאים המטפלים ועם פסיכולוגים. מדובר על שינוי משמעותי ביותר בחיים ולכן חשוב לעשות אותו בצורה כמה שיותר הדרגתית ונכונה.

 

איך לבחור את המנתח הטוב ביותר

למרות שניתוחי קיצור קיבה הפכו להיות נפוצים מאוד בעולם כולו וגם בישראל, זה עדיין לא אומר שכל מנתח שיציע לעשות לכם ניתוח כזה הוא איש מקצוע מתאים. לכן אנחנו ממליצים לכם לבדוק בשבע עיניים לאיזה מנתח אתם פונים ולבדוק לגביו מספר פרטים. האם הוא עוסק בתחום מזה שנים רבות? כמה ניתוחי קיצור קיבה הוא כבר עשה בעבר? איזה אחוזים מתוך הניתוח שהוא היה מעורב בהם באמת הצליחו? את כל המידע תוכלו למצוא בימינו מאוד מהר ובקלות אודות כל מנתח ואודות כל קליניקה, אז למה אתם מחכים?

 

האדיבות של הצוות הרפואי

אתם יכולים להיות בטוחים שניתוח לקיצור קיבה זו לא הוצאה כלכלית שפשוט להתמודד איתה כי מדובר על מחירים לא נמוכים. לכן אתם בהחלט צודקים אם אתם חושבים שמגיע לכם לקבל שירות שהוא לא רק מקצועי אלא גם אדיב מהצוות הרפואי ובהחלט שווה לבדוק גם את הסוגיה הזאת. תוכלו לקרוא את חוות הדעת של המטופלים הקודמים אונליין, להתרשם וכך לבחור לאיזה רופא מנתח אתם פונים.

 

 

More
articles