גידול ירקות – למה זה משתלם לנו?

הרבה מאוד ישראלים אשר עומד לרשות שטח גינה, אפילו קטן, בוחרים להשתמש בו לצורך גידול של תבלינים, ירקות וצמחים אחרים שיכולים לשרת אותם ביום יום. אנחנו יכולים למצוא בהרבה מאוד שטחים של בתים פרטיים, מגוון רחב של גידולים, אפילו אם מדובר בעצים או בשיחים בודדים אשר מאפשרים להם ירקות ופירות ספציפיים. 

גידול ירקות הוא לא דבר מורכב מדי בדרך כלל, בוודאי לא כשמדובר על כמות לשימוש פרטי ולא לשימוש עסקי, מסחרי. ההסבר לכך טמון בכך שאפשר להשתמש בתנאי הקרקע הקיימים, בכמויות מים סדירות, ואם יודעים איך לעשות את זה, אז אפשר לגדל שורה של צמחים וירקות, באופן שישרת את הבעלים בצורה אופטימאלית. 

לפני שנסביר מדוע זה משתלם לנו, חשוב להבהיר שהיום אפשר למצוא שורה של קורסים וסדנאות בהם אפשר ללמוד כיצד מגדלים ירקות בצורה נכונה, אפילו בגידול אקולוגי, כלומר גידול שאיננו דורש כמויות מים גדולות או שימוש במשאבי טבע אחרים. 

למה זה משתלם לנו? 

גידול ירקות לצרכים פרטיים הוא דבר שהיה מוכר מאז ומתמיד. משחר ההיסטוריה אנשים מגדלים ירקות לצרכים פרטיים על מנת להאכיל את המשפחות שלהם. היום אנחנו יכולים לעשות זאת, לא בהכרח בשביל להאכיל את המשפחה, כמו בשביל ליהנות מעצם זה שאנחנו עוסקים בדבר, ליהנות מעצם זה שמשהו גדל וצומח אצלנו בגינה, וכן מעצם העובדה שאנחנו יכולים ליהנות מכך שהילדים שלנו לומדים מאיתנו על עבודת אדמה, עבודה בטבע, לומדים מאיתנו כיצד להשקיע בגידול וטיפוח הגינה בכלל וגידול ירקות בפרט. כמובן שזה יכול לחסוך לנו לא מעט כסף, אם אנחנו בוחרים לגדל שורה של ירקות ופירות באמצעות טיפים ומידע של שפע הטבע, במקום לרכוש אותם אצל ירקן או בסופר.

אביזרים ואקססוריז למטבח אוכל לאירועים הרזיה טיפוח הגוף כללי מזונות בריאים מסעדות ובתי קפה פעילות גופנית קורסים לבישול רפואה משלימה תזונה ובריאות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
"מזון על" – אוכל אורגני בריא
מזונות על הינם מזונות אורגניים וטבעיים אשר יש בהם ריכוז גבוה של חומרים מזינים כמו ויטמינים,...
קרא עוד »
אוג 21, 2018
מה זה דבש מנוקה ואיפה אפשר לרכוש אותו
דבש המנוקה הוא דבש בעל טעם עמוק וחזק וצבע כהה יותר מדבש רגיל ומוגדר כ״מזון על״ בשל סגולות מרפא שונות...
קרא עוד »
נוב 03, 2020
מוצרים שצריך לאחסן בחדרי קירור
מפעלים ועסקים שונים זקוקים לתנאים האופטימאליים על מנת לעמוד בהנחיות משרד הבריאות, ולספק מוצרים...
קרא עוד »
דצמ 24, 2015