פתרון לבעיה הנפשית: מה ההבדל בין בולמיה לאנורקסיה?

Date

ההבדל בין בולמיה לאנורקסיה

לא פעם אנחנו שומעים בחדשות, מונחים כמו בולמיה ואנורקסיה, כשמדברים על הפרעות אכילה. מה ההבדל ביניהם ואיך מתמודדים איתן?

הפרעות אכילה

לא מעט צעירים וכן מבוגרים מוציאים את עצמם מתמודדים עם הפרעות אכילה שונות. אלה מחייבות אותן לעבור טיפולים שונים על מנת להתמודד עם המצב. בין היתר, עם טיפול CBT הם יכולים למצוא כלים כיצד להתמודד עם ההפרעות, טיפולים פסיכולוגיים אחרים, וכן טיפולים הרבה יותר קיצוניים, כמו למשל כאלה שכוללים שימוש בתרופות מסוג כזה או אחר.

טיפול נפשי הוא דרך להבין את מקור הבעיה, ממה היא נובעת וכיצד אפשר לגשת אליה בשביל להתמודד איתה. לשם כך, צריך להבין את הבסיס שלה. מכאן חשוב גם לדעת את ההבדלים שבין בולמיה לאנורקסיה.

מה ההבדלים בין בולמיה לאנורקסיה ואיך טיפול נפשי יכול לעזור?

כאמור, בולמיה ואנורקסיה הן הפרעות אכילה קיצוניות. בעוד שבולמיה מתאפיינת בהרגלי אכילה קיצוניים והקאות במטרה להוציא את כל האוכל שצרכנו מהגוף, הרי שאנורקסיה היא הפרעת אכילה שמאופיינת במטרה לעשות דיאטה רזון קיצונית, כאשר כל העיסוק נע סביב המשקל והרצון לשלוט בו.

שתי הפרעות אלו, ובעיקר הפרעת אכילה בדמות אנורקסיה היא עניין שמוכר בקרב נערות צעירות אשר חרדות למשקל שלהן ורוצות להפחית ממנו כמה שיותר, אפילו שהן נמצאות במשקל הנכון. לרוב, העניין נובע מדימוי עצמי נמוך ומכך שהן אינן מרגישות שלמות עם עצמן.

צריך להדגיש, שתי ההפרעות מסוכנות ואפשר למות מהן, אך גם אפשר להתגבר עליהן. חשוב גם להדגיש, מדובר בהפרעות אכילה שגורמות נזק משמעותי לא רק למי שמתמודד איתן אלא גם לבני המשפחה שצריכים לעזור להם להתמודד עם המצב.

כאמור, טיפול נפשי, כולל CBT, יכול לעזור וברגע שבן או בת משפחה מתמודדים עם אחת ההפרעות, אזי שצריך לפנות אל גורם מקצועי, גורם מוסמך, בשביל לטפל בבעיה כמה שיותר מהר, הן בשביל שהוא יוכל ללמוד עד כמה המצב קשה, יספק טיפול מתאים וידריך את בני המשפחה כיצד לפעול.

More
articles