כל הזמן מטפטף לכם נזלת מהאף? כמה פתרונות

Date

החורף הגיע ורבים חשים בטפטוף האין סופי של הנזלת מהאף. זה לא נעים אך גם לא סוף העולם ויש לכך כמה פתרונות שבעזרתם הנזלת תיעצר תוך זמן קצר.

הדבר קורה לאנשים רבים בכל חורף, נזלת שקופה שהיא הפשוטה ואילו נזלת צהובה או ירוקה המעידה על בעיה חמורה יותר המצריכה טיפול תרופתי.

נזלת שקופה

כאשר מדובר בנזלת שקופה התופעה היא אלרגית עקב הרחת פריחה בזמן עונות המעבר, קיומו של אבק וסיבות נוספות. או לחילופין סיבה ויראלית ולכן הפתרונות הקלים לכך הם שימוש בתרסיסי אף אשר עוצרים את הנזילה בדרך כלל תוך יום או יומיים (עוד על טיפול בנזלת שקופה בקישור). קיימים כמה סוגי תרסיסים כמו לדוגמה בריח מנטול או ללא ריח כלל. לאחר השימוש בתרסיס מערות האף הן פתוחות יותר וקל הרבה יותר לנשום. לאורך השעות הראשונות חשים כל הזמן שיפור עד שהנזלת נפסקת.

אפשר גם להריח מי מלח אשר מציבים בקדמת הנחיריים או במקרים קיצוניים להשתמש גם בכדורים נגד הגודש באף.

דרך נוספת לייבש את הנזלת היא שימוש בתוספי תזונה ייעודיים המופקים מצמחים שונים והשילוב שלהם עוצר את קיומה של הנזלת השקופה.

נזלת צהובה או ירוקה

השינוי בצבע הנזלת מעיד על קיומם של חיידקים ולכן הרופא ימליץ על טיפול אנטיביוטי אשר יתמודד עם החיידקים ויכניע אותם. עקב נזלת זו, המחלה יכולה להתפתח גם לסינוסיטיס או לברונכיט ולכן יש לטפל בה בזמן.

תזונה כאשר יש נזלת

מאכלים או שתייה חמה תמיד מסייעים כאשר יש נזלת לאור האדים החודרים לאף והמשקאות החמים אשר מחממים את הבטן. לכן מומלץ לשתות תה חם, מרק חם ולאכול בנפרד דבש, למידע נוסף.

נזלת אצל ילדים קטנים

כאשר מדובר בילדים קטנים כדאי להימנע מלתת להם מאכלים אשר גורמים לליחה, דבר שיכביד עליהם מאד.

כאשר התינוקות הולכים לישון מומלץ להגביה מעט את הכרית ולטפטף עליה כמה טיפות של שמן אקליפטוס כדי להקל עליהם לנשום ולהניח בחדר צלוחית ובה בצל טרי פרוס אשר סוחף אליו את הלחות הקיימת בחדר.

More
articles