כאבי בטן חוזרים

Date

תופעה של כאבי בטן חוזרים, היא תופעה מוכרת בקרב לא מעט גברים ונשים. תופעה זו מתרחשת כאשר יש רגישויות מסוימות למזון או כאשר אנשים נוטים לאכול בצורה לא נכונה, בין אם זה כשהם אוכלים הרבה או בין אם זה כשהם אוכלים מהר.

לתופעה של כאבי בטן חוזרים יש השפעות רבות, מן הסתם, על התפקוד היומיומי, בין אם זה במקרים בהם קשה מאוד לפעול בצורה רגילה, לעבוד או כל דבר אחר, ובין אם זה מחייב טיפולים ובדיקות שונות אשר משפיעות כך או אחרת על שגרת היום שלנו.

אנשים רבים מתמודדים עם מצב של כאבי בטן חוזרים, כאמור, כתוצאה מרגישויות למזונות מסוימים, בפרט רגישויות למוצרי חלב, גלוטן וכן למוצרים שמכילים חומציות, דבר שיכול להגביר את תחושת החומציות גם במערכת העיכול.

כאבי בטן חוזרים

על מנת להתמודד עם בעיות אלו יש לנקוט במספר צעדים. ראשית, יש לבצע אבחון. בעזרת בדיקות מסוימות אפשר לדעת ממה נובעות הרגישויות, האם זה נובע מצריכת מזון או מבעיות באיברים הפנימיים במערכת העיכול אשר יוצרות את אותם כאבים. שנית, יש לבחון מה כולל התפריט, האם יש בו דברים שיכולים להשפיע על מערכת העיכול ולייצר רגישות מוגברת. במידה וכך הדבר, יש לשנות את התפריט, בין היתר על ידי שימוש בתחליפים שונים.

צריך לומר, יש הבדל בין כאבי בטן זמניים לכאבי בטן חוזרים. אנשים שצורכים כמות גדולה של מזון בארוחה וחשים אחרי זה כאב בטן, מן הסתם מדובר בעניין חולף שלא דורש טיפול. מצד שני, אנשים שמתמודדים עם כאבי בטן חוזרים, הרי ברור מאליו שמדובר בבעיה שדורשת אבחון וטיפול ולא מדובר בעניין זמני.

צריך לציין, לא מעט אנשים מתחילים לחוש כאבי בטן חוזרים, בין היתר, כתוצאה משינויים הורמונאליים, ושינויים אחרים בגוף. לא מעט אנשים מגלים בשלב מסוים בחייהם שהם רגישים למוצרי חלב, אחרי שנים בהן הם צרכו מוצרים אלו ללא הפסקה. כלומר, אנחנו יכולים לראות שלא מדובר בתופעה שקיימת מיום היוולדם, אלא זה יכול להופיע גם בשלבים מאוחרים יותר של חייהם.

More
articles