3 טיפים להעלמת כאבי בטן צ'יק צ'ק

Date

כאבי בטן הם כאבים שמופעים אצל רבים בין אם מדובר בילדים או מבוגרים והם נובעים ברוב המקרים בשל אכילת אוכל שאינו בריא, בשל העמסת מאכלים על הקיבה וגם בעת וסת חודשית אצל נשים.

כאבים כאלה יכולים מאד להשפיע על חיי היום יום בעיקר שהם הולכים ומתגברים – מה שמצדיק בדרך כלל ביקור אצל הרופא.

עם זאת ובמידה ואתם סובלים מכאבי בטן על בסיס יומי או אפילו שבועי חשוב שתדעו שבאמצעות כמה טיפים ושינויים שתבצעו באורח החיים שלכם תוכלו להפטר מכאבי הבטן לתמיד!

העלמת כאבי בטן

סוגים שונים של כאבים

כאבי בטן כפי שהזכרנו יכולים להיות מסוגים שונים כמו למשל כאבים שמרגישים כדקירות בבטן, התכווצויות בבטן ואף גזים שגורמים לכאב ואי נוחות.

בשל כל אלה חשוב לשים את הדגש על סוג הכאב ולדעת ממה הוא נגרם. גזים למשל נגרמים בדרך כלל עקב אכילה של מזונות שונים כמו: חומוס, כרוב, סוכרים ועוד, בעוד שכאבים שמרגישים כמו דקירות עלולים להתרחש בשל אכילת מזון מקולקל, לא מבושל ועוד. אז כיצד מטפלים?

על מנת לטפל בכאבי בטן ולנסות להעלים אותם ישנם 3 טיפים שכל אחד חייב לנסות:

טיפול ברפואה הסינית – טיפול ברפואה הסינית מאפשר לאנשים שסובלים מכאבי בטן להבין את הסיבות לכאב, לעקוב את הסיבה מהשורש ולשנות את הרגלי האכילה. באמצעות טיפולים ברפואה הסינית ניתן לאזן את הגוף, להחזיר את הבטן למצב רגוע ולהבין מהי הדרך הטובה ביותר להתמודד או להעלים את הכאבים.

תרופות סבתא – אם אתם חשים בכאבי בטן ואתם רוצים לנסות להעביר אותם לבד, ניתן באמצעות מגוון תרופות סבתא לנסות להתגבר על הכאב. תה שומר, תה קמומיל וגם חליטות של זרעי קימל ייסעו מאד להקלה על כאבים. עם זאת לאחר שאתם חשים הקלה יש לנסות להבין מהו המקור לכאב וזאת תוך התייעצות עם מטפלים ברפואה המשלימה.

שינויים בהרגלי התזונה – כאבי בטן אשר מתרחשים באופן קבוע עלולים להיגרם גם מחיידקים כמו למשל חיידק ההיליקובקטור. בשל כך חשוב לאבחן את הסיבה לכאב ולאחר מכן להבין אילו שינויים בתזונה שלכם הינם הכרחיים על מנת להפטר מהכאב. שינויים כמו הפחתת שתייה ועישון, אכילה של מוצרים שלא מכילים חריף ועוד, יכולים להקל מאד על הכאב ואף להעלים את הסיבה לכאב.

More
articles