קולטי אדים למניעת ריחות הבישול

קולט אדים

מצד אחד, יש כיף גדול בריח הבישולים שממלא את הבית. למשל, נדמה שיום שישי הוא קסום במיוחד בזכות הריחות שממלאים את הבית, אבל יש מקרים שבהם הריחות הללו קצת פחות נעימים, למשל כאשר ריחות הדגים נשארים וכאשר המנה שנשרפה משאירה ריח שרוף בבית.

בנוסף לריחות הלא נעימים, אדי הבישול מסבים לארונות המטבח נזקים לא מבוטלים, ומכאן שאתם פשוט חייבים לבחור לעצמכם קולט אדים למטבח. קולטי אדים איכותיים מטהרים את אוויר המטבח ומנקים אותו מהעשן, משאריות השומן ומהריחות, והוא גם שומר על הניקיון של הארונות והחלונות. אז איך בוחרים קולט אדים טוב ונכון ואיך בכלל הוא מצליח לטהר את האוויר?

טיהור אוויר על ידי קולטי אדים

בצורה הפשוטה ביותר, קולטי אדים שואבים את האוויר שנפלט מעל הכיריים ומוציא אותו החוצה. אם כן, היכולת של הקולט לסנן את האוויר היא יכולת חשובה מאוד. קולטי אדים איכותיים יסננו את האוויר וגם ידרשו החלפת פילטרים לעיתים נדירות יותר. תחזוקה יקרה יותר תידרש לקולטי אדים שמותקנים במטבח שנמצא בדירה במבנה מגורים. קולטים כאלה ימחזרו את האוויר המלוכלך ויחזירו אותו פנימה לאחר שהוא יבצע סירקולציה, וגם התחזוקה שלהם יקרה יותר. עם זאת, ההתקנה של קולטי אדים כאלה היא זולה יותר לעומת קולטי אדים שפולטים אוויר החוצה. אם כן, רגע לפני שאתם רוכשים קולט אדים חדש למטבח שלכם עצרו ובדקו איזה סוג קולט מתאים יותר לבית שלכם, ומה היא האופציה המועדפת עליכם.

אפשרויות נוספות

מעבר לבחירה בין קולט שפולט אוויר החוצה לבין קולט שמחזיר אוויר נקי יותר לתוך הבית, אתם יכולים לבחור גם בין שני סוגים נוספים, שכן ישנו קולט אדים אשר מותקן תחת הארונות העליונים הוא קולט תחתון, ובו מערכת השאיבה המונעת על ידי מנוע ומפוח, נמצאת למעשה בתור הארון המותקן מעליו. לעומת זאת, מערכת השאיבה של קולט ארובה מסתתרת במבנה של הקולט עצמו ובארובה. קולטי אדים מהסוג הזה מותקנים בדרך כלל כשאין ארונות עליונים והוא לרוב נתלה על הקיר או פשוט יורד מהתקרה. אם כן, בחירת קולט אדים שיתאים למטבח שלכם צריכה לקחת בחשבון את המיקום המיועד לקולט, את אופי המבנה שבו אתם מתגוררים וכמובן – את הגודל הדרוש. קולטי אדים הם לרוב בגודל של עד 90 סנטימטרים אבל ישנם גם קולטים גדולים יותר שיכולים להגיע עד לגודל של מטר וחצי, אם זה מה שאתם צריכים.

אביזרים ואקססוריז למטבח אוכל לאירועים הרזיה טיפוח הגוף כללי מזונות בריאים מסעדות ובתי קפה פעילות גופנית קורסים לבישול רפואה משלימה תזונה ובריאות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ספירולינה באבקה? עדיף שלא
האם שמעתם על מזון העל ספירולינה? מדובר בצמח זעיר שגדל בתנאים מיוחדים והערכים התזונתיים שלו...
קרא עוד »
דצמ 15, 2020
מגשי פירות – בריאות מפנקת
מגשי פירות הפכו בשנים האחרונות לשכיחים במיוחד במגוון אירועים. אנשים מבינים האפשרות ליהנות מבריאות...
קרא עוד »
מרץ 17, 2020
מסעדות סושי אותנטיות ברמת גן והסביבה
במידה ותהיו מעוניינים ליהנות מחוויית סושי אותנטית אזי תוכלו להיות בטוחים כי הדרך שלכם למציאת...
קרא עוד »
פבר 16, 2017