דלפק מטבח צמוד לקיר או אי – מה מתאים לי?

Date

מטבח נחשב לאחד החדרים החשובים ביותר בבית. זהו החדר שבו נאספים כל בני המשפחה, אוכלים ביחד את ארוחת הערב ומספרים על היום שעבר עליהם. כמו כן, זה המקום שבו שותים את הקפה של הבוקר, מתנחמים בארוחת צהריים מושקעת ומבשלים אוכל איכותי ומזין. לכן אין ספק שיש צורך להשקיע לא מעט מחשבה, כאשר מדברים על העיצוב של המטבח, היות והוא זה שיקבע את כל האווירה בחלל החדר. אנשים רבים מתבלטים האם להתקין דלפק מטבח צמוד לקיר או אי באמצע החדר, וישנם לא מעט יתרונות לכאן או לכאן. התפקיד של הדלפק או של האי יכול להיות מגוון, החל ממשטח שניתן לחתוך עליו ירקות, להניח מצרכים או למקם עליו מוצרי חשמל שונים כגון טוסטר אובן, בלנדר וכדומה. בנוסף לכך, ניתן למקם על הדלפק את הכיריים, ובכך לאפשר לעצמכם חלל עבודה נוח ופרקטי יותר.

אי במבטח

דלפק מטבח צמוד לקיר או אי – כיצד להחליט מה עדיף למטבח שלכם?

אין ספק כי כל מטבח זקוק לדלפק צמוד לקיר, או לחילופין לאי אשר יעמוד במרכז החדר ויהווה מקום שניתן לשבת סביבו. ישנם אנשים שיעדיפו דלפק צמוד לקיר, היות והדבר מעניק למטבח מראה אלגנטי יותר. ניתן להתאים לדלפק כסאות בר, למקם על הדלפק את הלפטופ למשל ולהעביר את הקפה של הבוקר בסטייל. לעומת זאת, מי שיש לו משפחה וילדים, יעדיף כנראה אי באמצע המטבח, היות וניתן להתיישב סביבו עם כל המשפחה וליהנות מארוחה נעימה ושיחה זורמת. כמובן שחשוב להתחשב גם בממדים של המטבח, אם מדובר במטבח קטנטן, לא כדאי להתקין אי היות והוא יצור תחושת צפיפות מיותרת. לעומת זאת, במטבח גדול ניתן להתפרע עם אי באמצע החדר, היות והדבר רק יוסיף לתחושת החמימות והביתיות.

לסיכום, כל מי שמתלבט האם להתקין דלפק מטבח צמוד לקיר או אי באמצע החדר, צריך קודם כל לשאול את עצמו מהם הצרכים האישיים שלו. מי שנהנה לבשל ולאפות למשל, ייהנה מאי במרכז החדר, היות והוא מאפשר למקם את כל מוצרי החשמל בהישג יד ומאפשר משטח עבודה נוח.

לקריאה נוספת בנושא, לחצו כאן…

More
articles