שומרים שבת? איך תוכלו להנות משתיה חמה גם במהלך השבת?

במהלך השבת לא ניתן להרתיח מים, וזאת מטעמים רבים ושונים. יחד עם זאת, ההלכה מסבירה לנו כיצד כן ניתן ליהנות משתייה חמה, גם במהלך שבת קודש. שומרים שבת? כך תוכלו ליהנות ממשקה חם, בלי לעבור על שום איסור. 

  1. מיחם – שומר על המים שהורתחו, חמים

רבנים מסבירים כי בשבת, שתייה חמה ניתן להכין תוך שימוש בכלי חימום שמכונה "כלי ראשון". בכלי זה יהיו מים חמים שהורתחו לפני כניסת השבת. אותו מיחם מספק מים חמים מספיק, גם אם הם לא רותחים. 

קראו על נעם 1 – בר מים לדתיים >>>

  1. מזיגה לכלי שני 

על מנת שלא לעבור על אף איסור, את המים מתוך המיחם (כאמור, זהו הכלי הראשון), מותר ואף חייבים למזוג לכלי ריק המכונה כלי שני. המשמעות היא שאת המים החמים מוזגים לתוך כוס שתייה, כשהיא ריקה. לתוך כוס ריקה זאת מותר על פי ההלכה להוסיף סוכר או קפה נמס, משום שהם לא עוברים על איסור בישול. קפה שחור או תה אין להניח בתוך הכלי השני, שכן בכך עוברים על איסור הבישול בשבת. זאת מפני שאלה חומרים שמתבשלים, אולם שימו לב שישנו פתרון הלכתי לכך. 

  1. כך מותר להכין תה בשבת 

אם חשקה נפשכם בשתיית תה בשבת, הפתרון הוא כזה. קודם כל מניחים את שקיק התה או עלי התה בתוך כוס. את המים החמים לא מוזגים ישירות מהמיחם אלא מתוך הכלי השני (כלומר בעצם משתמשים כעת בכלי שלישי). יש המהדרים ומעדיפים להכין תמצית תה לפני שבת, ומשתמשים בזה להכנת תה בשבת. על כל פנים, אין לסחוט לימון לתוך כוס התה, אך כן ניתן לשים בכוס השלישית פרוסת לימון שנחתך לפני כניסת שבת. 

להשוואת ברי מים בקרו באתר >>>

אביזרים ואקססוריז למטבח אוכל לאירועים הרזיה טיפוח הגוף כללי מזונות בריאים מסעדות ובתי קפה פעילות גופנית קורסים לבישול רפואה משלימה תזונה ובריאות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איזה מאכלים מכילים אומגה 3?
אומגה 3 הוא שם של חומצה חשובה שיש לה תפקידים רבים בגופנו. השומן הזה תורם לפעילות המוחית, ליכולות שלנו...
קרא עוד »
פבר 25, 2021
איפה אפשר לקנות דשא סינטטי בירושלים?
דשא סינטטי מהווה פתרון נהדר לכיסוי שטחים במקומות שונים. הדשא הסינטטי ממלא מקום נפלא היכן שאין דשא...
קרא עוד »
נוב 09, 2016
מה המותגים הטובים ביותר עבור מקררי יין?
בעוד שאנשים שאינם חובבי יין מושבעים לא יבינו למה צריך בכלל מקרר מיוחד עבור יין, עבור חובבי היין מדובר...
קרא עוד »
יונ 09, 2021