מה זה דבש מנוקה ואיפה אפשר לרכוש אותו

Date

Cleaned honey

דבש המנוקה הוא דבש בעל טעם עמוק וחזק וצבע כהה יותר מדבש רגיל ומוגדר כ״מזון על״ בשל סגולות מרפא שונות המיוחסות לו. הדבש הוא חד צמחי (כלומר מופק בעיקרו מצוף של צמח אחד) והוא מופק על ידי דבורת הדבש האירופית מפרחיו של עץ המנוקה (Manuka) שגדל פרא בניו זילנד ודרום אוסטרליה בלבד. עצי המנוקה מצליחים לגדול בתנאים קשים מאוד, של רוחות חזקות, אדמה טרשית בעיקר בשל השמן האתרי שמצוי בעליו ומגן עליו מפני תקיפה של מזיקים שונים, חיידקים ופטריות שונות.

הדבש נחשב לאנטיביוטיקה טבעית ומכיל פי 4 יותר נוגדי חימצון, ויטמינים ומינרלים, לעומת דבש רגיל.

דבש המנוקה מכיל UMF -Uniqe Manuka Factor, רכיב ייחודי ההופך את הדבש לעמיד בחום, מונע התרבות של חיידקים ואף הורג אותם. דבש מנוקה בעל פעילות רפואית, הוא כזה המדורג מ UMF10 ומעלה.

לדבש מיוחסות אינספור תכונות מרפאות, כולל ניקוי הגוף מרעלים, נטרול דלקות, איזון לחץ הדם, הקלה על גזים ונפיחות בבטן, הקלה על תופעות עיכול כמו אולקוס ורפלוקס, טיפול בשיעול ובדלקות גרון חוזרות ונשנות, חיזוק מערכת החיסון שלנו, סיוע בטיפול בבעיות עור מגוונות כמו אקנה, כוויות ואפטות, מסייע להחלמה מהירה של פצעים, כטיפול בדלקות חניכיים, הרפס ועוד.

על מנת לייצר ולמכור את הדבש מניו זילנד ואוסטרליה, על החברות המפיקות את הדבש להוכיח כי הוא עומד במגוון קריטריונים שונים ועומד בתנאים מסוימים שמוכיחים כי הוא בעל כל התכונות המיוחסות לו. 

את דבש המנוקה ניתן למצוא בחנויות טבע שונות, אך יש לשים לב כי על תווית הדבש מופיע סימון ה-UMF, אותו רכיב ייחודי של הדבש. צנצנות עליהן מופיע הסמל ודרגת הרכיב המצוי בדבש הנמצא בהן, הן צנצנות שמילאו אחר הקריטריונים המחמירים לאישור, עברו את בקרת האיכות ומומלצות לשימוש לצרכים רפואיים.

ניתן לרכוש את הדבש ב-חנות טבע מעולה אונליין שעונה לשם "טבע-לי", תוכלו להזמין ישירות אליכם הביתה דבש מנוקה טהור בריכוז טיפולי של UMF 10 למטרות בריאותיות של מותג דבש שמיוצר בניו זילנד ועבר בדיקות במעבדות בלתי תלויות על מנת להבטיח שהוא באיכות משובחת ונקי מחומרי הדברה והנדסה גנטית. המוצר נשלח אליכם ישירות בתנאים ממוזגים על מנת שלא לפגוע באיכות הדבש.

More
articles