אוכלים בריא וממזערים את הסיכוי לטיפולי שיניים מעמיקים

Date

כבר בגני הילדים משקיע רבות המערך החינוכי בהענקת כלים וידע אודות החשיבות של אכילת מזון בריא. אתם כהורים, לבטח קיבלתם לא אחת את ילדכם הביתה לאחר שהם מטיפים לכם מה מותר לאכול ומה אסור לאכול, וזאת בהתבסס על סיפורים והצגות שהם נחשפו אליהם בגן, כאשר המטרה בהם היא ללמד על החשיבות של האוכל בצלחת. הילדים שלכם כעת משננים היטב את רשימת המזונות המותרים ואלו האסורים, אך כאנשים בוגרים, לעתים נשאבים אל השגרה ולא מקפידים על צלחת מאוזנת ובריאה.

חשיבות המזון בהנעת הגוף

ד"ר גיל רפלוביץ רופא שיניים מומחה מציין שכל מכונה צריכה את הדלק המתאים לה על מנת לפעול על הצד הטוב ביותר. הדוגמא הטובה ביותר היא הדלק אותו ממלאים ברכבים הפרטיים. לטובת הנעת הרכב שלכם ויכולת הניוד שלו אתכם ממקום למקום, עליכם למלא בו את סוג הדלק המתאים לכם אחת לכמה ימים על פי מרחקי הנסיעה שלכם. דומה הדבר בדיוק עם הגוף שלכם: על מנת שהגוף שלכם יתפקד ויהיה חיוני, עליכם להזין בו את הדלק החיוני לו – אוכל בריא.

כיום, יותר מתמיד, נדמה שלא צריך באמת לנקוט ברשימות המזנות המומלצים או אלו המומלצים פחות, שכן החשיבות הגדולה לאורח החיים הבריא וסוגי המזונות המזיקים ידועים לכל. מה שכן חשוב להדגיש הוא את החשיבות הגדולה שבצלחת מאוזנת בכל ארוחה, הכוללת את כל אבות המזון. הדרך לבריאות הגוף מתחילה בצלחת שלכם ועל כן חשוב להקפיד עליה.תזונה נכונה

אלו מכם שרוצים לדבוק באורח החיים הבריא עוד יותר, הרי שהמזון האורגני מסתמן ככזה המטיב מאד עם הגוף. התזונה האורגנית לא עושה שימוש בחומרים ושיטות בהם עושים שימוש בחקלאות הרגילה, והתוצאה היא מזון בריא יותר שיד אדם וטכנולוגיה נגעה בו פחות, והוא טבעי יותר ובריא יותר.

איך תזונה לא נכונה יכולה להשפיע על השיניים?

מי שגורס עבורכם את המזון ובא במגע ישיר עם המזון שאתם אוכלים הוא כמובן השיניים שלכם. אחד הסיפורים המוכרים ביותר בספרות הילדים הוא הסיפור על החיידקים שאוכלים את השיניים שמקורם בסוכר. ואכן, מזונות עשירים בסוכר יכולים לפגום בטיב השן ובחוזק שלה. אחד מטיפולי השיניים הפופולארים ביותר כיום הוא טיפול השתלת השיניים. לא מעטים אלו שחיים עם שיניים חסרות שמעבר לפגע החזותי, הן גם פוגעות משמעותית באיכות החיים. אחת הסיבות שבגללן יש שיניים חסרות היא בין היתר שיניים רקובות שנשרו, וזה קורה לא אחת בעקבות מזון לא בריא. על כן, הקפידו על תזונה נכונה ואל תפסיקו לחייך.

More
articles