עוגיות בריאות – ליהנות בלי רגשות אשמה

Date

עד לפני 20-30 שנה, צמד המילים "עוגיות" ו"בריאות" לא יכלו להיפגש זו לצד זו, שכן הם היוו דבר והיפוכו. אך המהפכה התזונתית-בריאותית-טבעונית-אורגנית לא פסחה גם על תחום המתוקים, וכיום, גם אנשים המקפידים על תזונה בעלת ערכים תזונתיים גבוהים יכולים ליהנות מקינוח נפלא בגמר הארוחה.

עוגיות בריאות

לא קיימת הגדרה רשמית לגבי מה נחשבת עוגייה בריאה. ובכל זאת, על עוגייה שכזאת להכיל ערכים נמוכים של סוכר ותחליפי סוכר, מלח, שומנים, צבעי מאכל וכדומה, ומנגד, אפשרי ואף רצוי שיהיו בתוכם אלמנטים כמו שקדים ואגוזים, פירות, טחינה, שיבולת שועל, קוקוס ועוד. נדגיש שגם "עוגיות בריאות" הנצרכות בכמות מוגזמת הופכות ברגע לכאלו הגורמות נזק לגופכם. אז נא לשמור על מידתיות!

רשימת העוגיות הבריאות שלנו

הנה רשימה חלקית אך ממצה של עוגיות הבריאות הנחשבות לאהובות ביותר על החך הישראלי. את הרשימה נפתח עם עוגיות שיבולת שועל, קוקוס וחתיכות שוקולד במרכזן. עוגיות עשירות בטעמן, בעלות שלל מרכיבים בריאים ופשוטות להכנה; עוגיות אלפחורס טבעוניות יחזירו אתכם לימים הקסומים בהם טיילתם בארגנטינה הקסומה – טעם מתוק ונפלא לצד עושר תזונתי מפתיע; עוגיות טחינה עם קמח קוסמין נחשבות לבריאות במיוחד. השילוב אולי נשמע חריג בשמיעה ראשונה, אך הטעם יצליח להפתיע גם את הספקנים הגדולים ביותר מביניכם;

הישראלים החלו בשנים האחרונות ללכת בעקבות אחיהם האמריקאים ולהתאהב בטעם חמאת הבוטנים. עוגיות חמאת בוטנים טבעוניות מוכיחות את זה. קל, פשוט ונפלא!; עוגיות לימון ופיסטוק מומלצות לחובבי החמיצות הקלה והמרעננת בקינוחים שלהם. גם כן מתאימות לטבעוניים ולכאלו שמחפשים משהו מתוק עם טוויסט; שיבולת שועל נחשב, ובצדק, ל"אבי תורת הבריאות" בתחום הדגנים והמתוקים. מרכיב המזון שזכה לגושפנקא לבריאותו מרשות המזון האמריקאית, מגיע כעוגייה טבעונית בעלת טעם נפלא; עוגיות ג'ינג'ר נפלאות לחובבי הז'אנר; ונסיים עם הרבה כבוד לעוגיות ערמונים, המשלבים מתיקות עדינה עם תחושת שובע וערך קלורי נמוך.

מספר הערות לסיום: אם גם אתם לא מרוצים מרמת הבריאות של התפריט השבועי שלכם, עוגיות בריאות הן דרך נפלאה לעשות צעד ראשון בדרך לחיים בריאים. מדובר בשינוי קל ועדין, שעשוי לסחוף אתכם, צעד אחרי צעד, לשינוי מהותי באורח חייכם. שנית, אלפי מאפיות ובתי עסק מציעות שלל עוגיות המוגדרות בריאות בקשת רחבה של טעמים. בנוסף, מרבית העוגיות פשוטות במיוחד להכנה. שלישית, קורסים רבים לאפייה מתמחים בז'אנר האורגני והבריא. חוויה נפלאה לכל אחד ואחת. בתאבון!

More
articles