פיצה ללא גלוטן – לא פחות טעימה מפיצה רגילה

מי שניגש היום לפיצריות רבות ברחבי הארץ, בין אם מדובר בפיצריות עצמיות או לסניפים של רשתות שונות, יכול למצוא בתפריט של המקום, לצד פיצות רגילות עם תוספות כאלה ואחרות, גם פיצות ללא גלוטן, פיצות אלו מיועדות לחולי צליאק שאינם יכולים לאכול קמח רגיל.

עם השנים, אפשר לשים לב שעולם הפיצות השתנה והתרחב, לא רק בהקשר של תוספות שונות אשר החלו להשתלב בפיצות אשר להכין, אלא אנחנו יכולים לראות יותר ויותר התאמות מסוימות שנועדו לאפשר גם למי שאיננו יכול לאכול פיצה במבנה הרגיל שלה, לקנות וליהנות מפיצה טעימה.

פיצה ללא גלוטן היא דוגמא טובה לכך, אך היא לא היחידה. לצד פיצה זו אנחנו יכולים למצוא גם פיצה טבעונית שמכילה גבינה טבעונית ולא גבינה רגילה. יש גם פיצות ללא גבינה למי שאיננו יכול לאכול מוצרי חלב.

כאמור, פיצה ללא גלוטן היא מוצר מאוד נפוץ היום בפיצריות רבות מהסיבה הפשוטה, כמות האנשים שאינם אוכלים גלוטן, בין אם זה בגלל שהם חולי צליאק ואינם יכולים לאכול ובין אם זה בגלל שהם בוחרים לעשות דיאטת גלוטן, הולכת וגדלה כל הזמן, ועל מנת שלא לפספס אותם ולא לוותר עליהם, פיצריות מחליטות לייצר פיצות שמתאימות לצרכים שלהם.

הרעיון של פיצה כזו היא שבמקום קמח רגיל אפשר להשתמש בקמח אחר, למשל קמח סויה או תירס ועוד. כך למעשה לא משתמשים בחיטה, וניתן לאפות פיצה לא פחות איכותיות וגם לא פחות טעימה. באופן טבעי פיצה ללא גלוטן, תכיל על פי רוב את אותן תוספות שפיצה רגילה מכילה, בהנחה כמובן ויש בהן אך ורק מרכיבים שניתן לאכול וכן עם התוספות מתאימות לפיצה.

כיצד אנחנו יכולים ליהנות מפיצה ללא גלוטן

כפי שאנחנו יכולים לתאר לעצמנו, יש שתי אופציות בשביל ליהנות מפיצה ללא גלוטן. אופציה אחת היא שאנחנו נכין בעצמנו פיצה כזו, לשמחתנו יש מספיק מקורות מידע מהם נוכל לשאוב מתכוון מתאים. צריך לומר, מאחר וניתן להשתמש בסוגי קמח שונים כתחליף לקמח בו מכינים פיצה רגילה, אז אנחנו יכולים להכין סוגי פיצה שונים, ומן הסתם זה ידרוש מאיתנו לשים לב היטב להוראות ההכנה, על מנת שלא "נאפה" את הפיצה יותר מדי זמן.

אופציה אחרת היא פשוט ליצור קשר עם פיצריה או מסעדה ולהזמין משם פיצה ללא גלוטן. כמובן שעלינו לציין שאנחנו מחפשים פיצה כזו, עלינו להדגיש זאת על מנת שלא נקבל בטעות פיצה עם גלוטן. חשוב לומר, אם אנחנו מגיעים לסניף עצמו, הרי שבתפריט מצויין בפירוש אילו פיצות נאפות מראש ללא גלוטן ואילו פיצות רגילות ניתן לקבל בצורה אחרת, קרי ללא גלוטן.

לסיכום, אם אנחנו רוצים ליהנות מפיצה, אנחנו לא חייבים שהיא תכיל גלוטן.

אביזרים ואקססוריז למטבח אוכל לאירועים הרזיה טיפוח הגוף כללי מזונות בריאים מסעדות ובתי קפה פעילות גופנית קורסים לבישול רפואה משלימה תזונה ובריאות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כל כמה זמן צריך לבקר במרפאת שיניים?
משום מה יש הרבה אנשים אשר יש להם פחד תהומי מרופא השיניים. כמו רוב הפחדים גם הפחד הזה לא מבוסס ולא נסמך...
קרא עוד »
אוק 10, 2018
מדוע חשוב כל כך ברזל לילדים?
אם אתם אוהבים את הילדים שלכם ואתם מוכנים לעשות למענם הכל, עליכם להבין שנושא התזונה זה הדבר שצריך...
קרא עוד »
נוב 26, 2016
סוגי פסטה – מגוון אפשרויות לכל אחד
מגדירים את עצמכם בתור חובבי פסטה וקשה לכם להחליט אילו סוגי פסטה הכי מתאימים לכם? בכדי להפוך את הבחירה...
קרא עוד »
נוב 23, 2018