הבטן – מבט מבפנים

Date

נשלחתם לבדיקת אולטרסאונד בטן ואתם על סף פאניקה? סולדים מבדיקות רפואיות כואבות? הנה כל מה שעליכם לדעת על בדיקת האולטרסאונד.

ראשית, בדיקת האולטרסאונד עושה שימוש בגלי קול בתדירות ייחודית שאינה זמינה לאוזן האנושית. הבדיקה יוצרת שימוש במכשיר המפיק את גלי הקול הללו וקולט את גלי הקול המוחזרים מן האזור הנבדק. את אותות גלי הקול הללו קולט מכשיר פענוח ייחודי המספק תמונת מצב מדויקת, מהימנה ומפורטת לצורך אבחון רפואי.

הבדיקה אינה פולשנית או כואבת (למעט אי נוחות במקרים אחדים) ומתבצעת בקלות, בפשטות ובזריזות. בנוסף, היא אינה חושפת לקרינה מייננת בדומה לבדיקת ה-CT או הרנטגן.

הבטן

בוחנים את הבטן

אולטרסאונד בטן מתבצע בשני אזורי הבטן –

  • בטן עליונה – בבדיקה זו בודקים את הכליות, הלבלב, הטחול והכבד. בדיקה זו מתבצעת כדי לבדוק את האיברים הספציפיים או במצבים בהם החולה סובל מכאבי בטן אך המקור לכאבים אינו ידוע.
  • בטן תחתונה – בבדיקה זו בודקים את דרכי השתן, הכליות והערמונים. אצל נשים, מדובר בבדיקה גניקולוגית ואילו אצל גברים, מדובר בבדיקה עקב כאבים והפרעות בהתרוקנות השלפוחית.

מבצעים את האולטרסאונד מבלי לצאת מהבית

כיום, כדי לבצע את צילום האולטרסאונד סביר להניח שהזמנתם תור ונאלצתם להמתין לו שבועות ואף חודשים ארוכים. במקרים אחרים, נאלצתם להמתין ימים ארוכים עד לקבלת הפענוח. כך או כך, מדובר בפתרון מסורבל הדורש טרטור, המתנה ואי-נוחות.

ולכן, בעידן שבו זמינות וחדשנות הם מילות המפתח, הושק שירות רפואי חדש בארץ. את השירות החדשני והמהפכני מספקת חברת MEDIX AT HOME. החברה מספקת צילום רנטגן ואולטרסאונד בבית הלקוח ומתחייבת לבצע פענוח בדיקה בזריזות (בין 24-48 שעות מביצוע מועד הבדיקה). החברה שמה לה למטרה לספק שירות רפואי נגיש, זמין וברמת האיכות והמקצועיות הגבוהות ביותר לכל לקוחותיה. כך, הם נהנים מצוות רפואי מקצועי ומהוקצע המורכב מטובי טכנאי הדימות והרופאים הרדיולוגיים בארץ.

הצוות הרפואי עושה שימוש בטכנולוגיה הרפואית החדשנית והמתקדמת ביותר. כך הלקוחות נהנים מחוויה רפואית תומכת ומלאה – רגישות רפואית, דיוק, זמינות ומקצועיות. החברה מתחייבת לזמינות מקסימלית ומשתדלת לתאם מועד במהירות ובהתאם לנוחותם של לקוחותיה.

More
articles