איזה אוכל לכלבים הכי בריא לכלב שלכם

Date

כלב הוא חית בית פופולרית מאוד בישראל וגם בעולם ולא לחינם נאמר כי "הכלב הוא ידידו הטוב של האדם". כלב ביתי מפיג את הבדידות, שומר עליכם ומסייע מאוד לעיוורים וחרשים. הם מועסקים גם בצה"ל ובמשטרה וממלאים משימות שונות, כולל הרחה ושמירה. הכלב הביתי דורש מכם טיפול מתמיד ויציאה קבועה לטיולים וכך אתם יוצאים נשכרים גם בתחום הכושר. הדאגה לכלב דורשת מזון מיוחד אשר מותאם לדרגת התפתחותו ומצבו הרפואי של הכלב שלכם. השקעה באוכל לכלבים מיועדת להיטיב את רמת החיים ששל הכלב ואת מצב רוחו במטרה לאפשר לו לתפקד כרגיל. הזנחה תאמלל את חייו של הכלב, תגרום לו להיות עצבני, תגרום להידרדרות במצבו הרפואי ובמקרים קיצוניים אף עלולה להוביל למוות.רויאל פט

בחירת אוכל לכלבים באתר רויאל פט צריכה להיות מושפעת ממספר פרמטרים: גילו של הכלב, מצבו הרפואי ואלרגיות מהן הוא סובל. לשם כך יש להתייעץ עם וטרינר מוסמך לאחר אימוץ הכלב, או רכישתו מבית גידול. אם זה גור – יש להתייחס אליו בהתאם עם תחליפי חלב בשבועות הראשונים ומזון מותאם בשלב זה של חייו. כדי לדעת איזה אוכל לכלבים הכי בריא לכלב שלכם – עליכם להכיר היטב את תכונותיו והרקע שלו. אופי המזון תלוי גם בגודלהכלב ובצרכים מיוחדים שלו, כמו אלרגיות לדגנים, מזון שנועד להורדת במשקל ודיאטה לאחר שהשמין בגלל חוסר פעילות או ריבוי חטיפים ומזון ביתי כמו בשר בכמויות גדולות.

לאחר שהבנתם היטב מהו מצבו הרפואי והפיזי של הכלב – הכיע הזמן לרכוש עבורו אוכל מתאים כדי לפתור בעיות בריאותיות, אם קיימות, ולאפשר לו התפתחות ובריאות תקינה. כדאי לאזן בתפריט בין חלבונים ופחמימות אשר מצויים במזון יבש יחד עם חטיפים וגם שימורים ומעדנים. יש מי שנותן לכלב שלו בשר שנקנה מהאיטליז. אסור להפריז בחטיפים ומעדנים וזאת כדי להימנע מבעיות השמנה ולהקפיד על כמויות מים גדולות מדי יום. טיב המזון משתנה ען הגיל ובהתאם לנסיבות הרפואיות ולמשקל ויש להקפיד על מעקב צמוד אחרי המצב הבריאותי ולהיערך לתגובה מתאימה לכל שינוי.

More
articles