הילד גמול ביום, למה הוא עדיין מרטיב בלילה? ד"ר קובי שגיא עונה לשאלה

Date

ילדים רבים בהגיעם לגיל שנתיים שלוש, הם נגמלים והם לא זקוקים יותר לטיטול פותח ד"ר קובי שגיאוממשיך, אך בעוד שישנם ילדים שנגמלים באופן אוטומטי גם מהרטבת לילה, וגם אם ההורים עדיין מלבישים להם טיטול לפני השינה מתוך חשש כי הם ירטיבו, הם קמים למרבה ההפתעה עם טיטול יבש, הרי שישנם הילדים שכל הניסיונות לגמול אותם מהרטבת לילה, עולים בתוהו.

ההורים מקווים כי הזמן יעשה את שלו, אך למרבה הצער הבעיה ממשיכה לגדול יחד עם הילד. גם אם מגבילים את השתייה של הילד לפני השינה וגם אם הוא הולך לשירותים לפני השינה, עדיין, המיטה שלהם רטובה מידי ללילה. אז אם בתחילה עוד אפשר להלביש להם טיטול לפני השינה, הרי שמגיע גיל אשר בו כבר אין בכך טעם והילד כבר אינו מוכן 'להיות תינוק עם טיטול'.

ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא מסבירים

ד"ר קובי שגיא מסביר, אז האמת היא שלא תמיד יהיה זה מן החכמה לריב עם הילד על הנושא או לנסות אין ספור תכסיסים על מנת לייבש את הילד ולגמול אותו גם מהרטבת לילה.

ישנם מקרין אשר בהם בהחלט יש לתת לזמן לעשות את שלו כי ישנם ילדים שמבחינה פיזיולוגית הם כלל אינם בשלים והגוף שלהם אינו מסוגל לעצור את השתן למשך שעות ארוכות. הם צריכים מעט לגדול ועם הזמן הם יצליחו להתאפק. זה לא אומר שהם לא ילדים בוגרים או ילדים פחות חכמים. לא פעם מדובר דווקא בילדים אינטליגנטיים ממש אפילו מעבר לנורמה. אך מבחינת ההתפתחות שלהם הם פשוט נעצרו מהבחינה הפיסית.

להישאר יבש גם בלילה – זה לא מסובך להשיג את זה

חשוב לדעת כי לא ממש מסובך להגיע למצב של להיות יבשים גם בלילה.

ד"ר קובי שגיא פיתח שיטה ייחודית אשר זו מסייעת לכל אחד להגיע למצב אשר בו הוא יוכל לקום יבש בלי יותר מידי שיטות. מדובר בפעמונית אשר זו מסייעת לילד להגיע למצב אשר בו הוא מתעורר כאשר הוא צריך לקום לשירותים. זה אורך מספר לילות עד שהגוף שלו ילמד והוא פשוט יהיה יבש!

More
articles