סו וויד

Date

סו וויד, היא טכניקת בישול המשתמשת בבקרת טמפרטורה מדויקת כדי לספק תוצאות עקביות ואיכותיות במסעדה. מסעדות יוקרה משתמשות בבישול סו-ווידי במשך שנים כדי לבשל אוכל ברמה המדויקת המעצימה את האוכל ואת הטעם.

 

סו וויד

סו וויד היא טכניקה שהפכה לאחרונה לפופולרית בקרב טבחים ביתיים עם זמינות של ציוד בישול מדויק וסו-וויד במחיר סביר ונוח לשימוש.

Sous vide, שפירושו בצרפתית "בסיס ואקום", מתייחס לתהליך של איטום ואקום של מזון בשקית, ואז לבשל אותו לטמפרטורה מדויקת מאוד באמבט מים. טכניקה זו מניבה תוצאות שאי אפשר להשיג בשיטת בישול אחרת.

 

מדוע כדאי לכם לבשל בסו-וויד?

בישול Sous vide משתמש בבקרת טמפרטורה מדויקת כדי לייצר תוצאות שלא תוכלו להשיג באמצעות שום טכניקת בישול אחרת. הסיבה – כשאתם משתמשים בשיטות בישול מסורתיות, אין לכם שליטה על החום והטמפרטורה.

כתוצאה מכך, קשה מאוד לבשל אוכל נהדר באופן עקבי. אוכל, בסופו של דבר, מבושל מדי מבחוץ, עם רק חלק קטן במרכז שמבושל לטמפרטורה הרצויה. אוכל מאבד טעם, מבושל יתר על המידה בקלות, ובסופו של דבר יוצא עם מרקם יבש ולעיס.

עם בקרת טמפרטורה מדויקת במטבח, sous vide מספק את היתרונות הבאים:

עקביות:

מכיוון שאתם מבשלים את האוכל לטמפרטורה מדויקת למשך זמן מדויק, אתם יכולים לצפות לתוצאות עקביות מאוד ולטעם שכנראה עוד לא חוויתם.

טעם:

האוכל בטכניקה זו, מתבשל במיציו. אופן הבישול בסו וויד, מבטיח שהאוכל יהיה לח, עסיסי ונימוח. אתם באמת צריכים עוד סיבה לבישול כזה?!

הפחתת פסולת:

באופן מסורתי, אוכל מוכן מתייבש וגורם לבזבוז. לדוגמא, בממוצע סטייק מבושל מאבד עד 40% מנפחו עקב התייבשות. סטייק מבושל באמצעות בישול מדויק, לא מאבד את נפחו.

 

למידע נוסף ויצירת קשר בקרו עוד היום באתר שלנו: https://chef-israel.co.il/

More
articles