מכינה ללימודי רפואה – איך זה עובד?

Date

מכינה ללימודי רפואה

מה כוללת מכינה ללימודי רפואה? כיצד זה עובד? ומה כוללים הלימודים? במאמר הבא ננסה לשפוך מעט אור על מכינה לרפואה, ולתת מידע על הנושא.

מכינה לפני לימודי רפואה עלולה להיות דבר מפחיד, ולכן חשוב לדעת לקראת מה הולכים ולמה בדיוק ניגשים. חשוב לדעת כי באופן כללי לימודי רפואה הם דבר שאינו קל, והם תחום מבוקש, אך עם זאת לימודי רפואה הם תחום שלא תמיד כולם עומדים או מסוגלים להתמיד בו.

היכן נערכים לימודי רפואה ומכינה לרפואה?

לימודי מכינה לרפואה יכולים להיערך בארץ או בחו"ל. הלימודים נערכים בין אם לימודי רפואה או מכינה, בהתאם למקום שבחרתם ללמוד, בין אם באוניברסיטה העברית בירושלים לבין אם בקנדה, באירופה, במזרח אירופה, בארצות הברית, או בכל מקום בו ניתן ללמוד רפואה בעולם.

מה מטרתם של לימודי המכינה?

לימודי המכינה הינם לימודים שמתאימים למי שצריך לשפר את ציוניו על מנת להתקבל ללימודי רפואה. הלימודים מטרתם להכין את הסטודנטים אל לימודי רפואה, והם מתאימים לצורך התנאים הגבוהים של לימודי רפואה בארץ ובעולם. הלימודים מתאימים גם להכנה לקראת תנאי הסף הנוקשים שבאוניברסיטאות בחו"ל.

מהם תנאי הקבלה של האוניברסיטאות בחו"ל

חשוב לדעת שלכל מכללה או אוניברסיטה בחו"ל תנאי קבלה משלה. ישנן מכללות שתנאי הקבלה הינן בקריטריונים ירודים משל התנאים באר,  וישנם כאלה שהתנאים הם גבוהים משל התנאים בארץ. עם זאת, חשוב לבחור במכללה לפי הגמישות וההתאמה, ושכר הלימוד בו אתם יכולים לעמוד. בנוסף, יש לשים לב כי התעודה שתקבלו היא תעודת סיום תואר שניתן לעסוק עמה ברופאה בארץ במידה ותרצו לשוב לארץ ולעסוק במקצועות הרפואה.

מה לומדים במכינה לרפואה?

לימודי מכינה לקראת לימודי רפואה, תפקידם להכשיר את הסטודנטים לקראת לימודים אוניברסיטאיים כמו שהזכרנו בארץ או בחו"ל. במהלך הלימודים לומדים התלמידים את כל הקשור למקצוע הרפואה, ולימודים כללים ביניהם: לטינית, כימיה, ביולוגיה, מתמטיקה, אנטומיה, אנגלית, ועוד. עוד למדים במכינה לרפואה מלימודי גנטיקה, סטטיסטיקה ומיקרוביולוגיה. בישראל לומדים במכינות גם לימודי מדעי הטבע והחיים, וזאת במידה שהסטודנט רוצה ללמוד רפואת שיניים או וטרינריה.

האם ניתן להיכנס ללימודי מכינה בישראל כאשר נוסעים ללמוד רפאוה בחו"ל

כן. כיום ניתן להירשם למכינות בארץ כדי להתכונן ללימודים בחו"ל כאשר המכינות מתאימות למי שנדרש ללמוד לימודי מכינה, כחלק מתנאי הקבלה שלו לאוניברסיטה או מכללה בחו"ל.

 

More
articles