רשלנות רפואית

Date

רופאים ואנשי רפואה אחרים מטפלים בחולים רבים לאורך זמן, ולרוב, הטיפולים הינם מוצלחים. יחד עם זאת, יש מקרים שלטענת המטופלים נגרם להם נזקים חמורים שחלקם הם בלתי הפיכים. למקרים כאלו מחזיק כל רופא מקצועי, וכן המוסדות הרפואיים השונים, בפוליסות ביטוח לרשלנות מקצועית. פוליסות אלו נועדו להגן עליהם בפני תביעות שונות, ובמידת הצורך, גם לתשלום כספים שנפסקו בבתי משפט או שהוחלט עליהם בהסכמה מחוץ לכתליו.

הגדרת רשלנות רפואית

רשלנות רפואית מוגדרת כפרוצדורה שהתבצעה תוך כדי סטייה מהנורמה הרגילה ובעטייה נגרם נזק למטופל, נזק שבמקרה סביר לא היה נגרם. מדובר על סוג של טיפול כמו: מתן תרופות, ניתוח קוסמטי שהותיר צלקת, ניתוח אורטופדי שגרם לנכות ועוד. צריך לזכור, כי לא פעולה כזאת מוגדרת כרשלנות מקצועית, וחובת ההוכחה היא על הנפגע. יש קושי רב בהוכחה כזאת מאחר והיא חייבת להיות נתמכת בחוות דעת של רופאים מומחים. לא תמיד הם ששים לספק חוות דעת כנגד עמית למקצוע, ובמקרים רבים, הם, למעשה, חושבים שכלל לא הייתה רשלנות רפואית.

ייעוץ מקדים

בגלל הבעייתיות הזאת יש צורך מיוחד להתייעץ עם מומחים רפואיים וגם עם עורך דין מנוסה בתחום של רשלנות רפואית. הפיצוי הנדרש הינו כספי שנועד לפצות על הנזק ועגמת הנפש שנגרם, וכן, לקבלת כסף שיסייע לשיקום עתידי על כל הנלווה אליו. לעורך דין יש יכולת להעריך אם יש סיכויי זכייה בתביעה כזאת. במידה וכן, הוא ימליץ על הצפת הבעיה כנגד הגורם  הרפואי  הנתבע מתוך רצון לקבל פיצוי כספי ללא תביעה משפטית.

ניהול תיק

ניהול תיק בבית משפט הינו מורכב מכיוון שההתמודדות היא מול חברות ביטוח ומוסדות רפואיים בעלי עצמה כספית. הם יכולים להציב סוללת עורכי דין במקרים בה התביעה הכספית גבוהה. עורך הדין המיצג את התובע חייב להצטייד במסמכים רפואיים ובחוות דעת רפואיות ופיננסיות כדי להוכיח טענותיו. שופטים מתרשמים מחוות דעת רציניות של מומחים ידועי שם, ובין היתר, פוסקים טענותיהם בהתאם אליהם. מומלץ להיעזר בעורך דין בעל מוניטין אשר באמתחתו הצלחות משפטיות רבות בנושאי רשלנות רפואית. אלו יעידו יותר מכל על מומחיותו, וההנחה היא שהוא יוביל את התביעה עד לסיומה המוצלח.

More
articles