כל מה שדרוש לכם להנבטה נכונה

Date

דגנים מונבטים וזרעי קטניות הם אוכל בריא ומזין, במהלך ההנבטה נוצרים בזרע אנזימים רבים ונוספים להם ויטמינים, החלבון מתפרק לחומצת אמינו וחלק מהעמילן הופך לסוכר ולכן הנבטים קלים יותר לעיכול מאשר זרעים מבושלים שלא הונבטו. במהלך ההנבטה הזרע מתעורר מהתרדמה בזכות המגע עם המים ומשתחררים מעכבי האנזימים שבזרע אשר תפקידם למנוע מהזרע לנבוט עד למגע עם מים.

כיצד עושים הנבטה ביתית?

כל מה שנדרש עבור הנבטה ביתית הוא הזרעים ושימוש עם ציוד הנבטה. ההנבטה לא דורשת שימוש באדמה והיא יחסית קלה ופשוטה, בשלב הראשון עליכם לשטוף היטב את הקטניות או הדגנים ולהשרות במשך הלילה לפי זמן ההשריה המתאים. לאחר מכן הניחו אותם במסננת, סננו ושטפו היטב. את הזרעים במסננת הניחו על גבי קערה אליה ינוקזו המים והניחו את הקערה במקום חשוך אך עם פתחי אוויר. אין להניח במקום חשוף לקור או חום קיצוני העלול להזיק לתהליך הנביטה. במהלך התהליך הקפידו מדי יום לשטוף את הזרעים תחת ברז מים פעמיים שלושה ביום והקפידו שיישארו לחים אך לא רטובים ממש. לאחר יומיים עד ארבעה יופיעו כעין זנבות קטנים, אז הנבטים מוכנים לאכילה. 

לרכישת ערכת הנבטה וציוד הנבטה>>>

איך לאכול נבטים?

לאחר שסיימתם עם הליך ההכנה בעזרת ציוד הנבטה, ניתן לגשת לנושא האכילה שלהם. בנבטים ניתן להשתמש במגוון גדול של דרכים, טריים חיים או מבושלים, בסלט שלכם, בסנדוויצ'ים של הילדים או על גבי תבשילים, אפשר לשים אותם כמו קרוטונים במרק או סתם לנשנש אותם כחטיף בריאות טעים ומזין. אפשר להוסיף אותם לתערובת של קציצות או המבורגר ועוד ועוד כיד הדמיון שלכם. אם טעמם של הנבטים כשהם חיים או המרקם שלהם לא אהוב עליכם, יש אפשרות לאדות אותם כדי לרככם יותר, אז הם קלים לעיכול ומקבלים טעם מתקתק יותר. 

More
articles