כל מה שצריך לדעת על השתלת עצם בלסת התחתונה

Date

כל מה שצריך לדעת על השתלת עצם בלסת התחתונה

אובדן שיניים מגיע בגיל מסוים ולא ניתן להתחמק ממנו בגילאים מסוימים. ולא רק זאת, גם מגילאים צעירים ועד גילאים מבוגרים, ישנם הסובלים משיניים חסרות בעקבות סיבות שונות ומגוונות. רוב המטופלים יכולים לעבור בהצלחה ניתוח להשתלת עצם בלסת.

חשוב לדעת כמה דברים לפני שעוברים ניתוח השתלת עצם, חשוב להכיר את התחום על בוריו, לדעת לעשות השוואת מוצרים ורופאים ולאחר מכן לבצע סקר שוק של איכות השירות, איכות העצם, יחסי האנוש של הרופא וכן את ההמלצות או דיס-ההמלצות על המרפאה, השירותים וכן האווירה הכללית. פגישת ייעוץ יכולה לסייע מאוד בהחלטה לגבי הטיפול הנדרש וכן הפרוצדורה.

לכן כיום יש פתרונות מושלמים שנראים טבעיים במיוחד לשיניים תותבות.

תהליך השתלת העצם בלסת התחתונה הוא הליך כירורגי שבו מורכבת עצם לתוך הלסת בפה.

למי זה מתאים? למי זה לא יתאים?

תכנון להשתלת שיניים מתמקד במצבו הבריאותי הכללי של המטופל, במצבו הבריאותי המקומי של הריריות והלסתות ובצורה, גודל ומיקום עצמות הלסתות, שיניים סמוכות ומנוגדות. ישנם מעט מצבים בריאותיים המונעים לחלוטין הצבת שתלים אם כי ישנם מצבים מסוימים שיכולים להגביר את הסיכון לכישלון.

הסובלים מהיגיינת פה לקויה, מעשנים כבדים וחולי סוכרת, כולם בסיכון גדול יותר לווריאציה של מחלת חניכיים הפוגעת בשתלים. שימוש בסטרואידים לאורך זמן, אוסטאופורוזיס ומחלות אחרות המשפיעות על העצמות יכולות להעלות את הסיכון לאי ספיקת שתל מוקדם. השימוש בתרופות לבניית עצם, כמו ביספוספונטים ותרופות נגד RANKL, דורש שיקול מיוחד עם השתלים, מכיוון שהם נקשרו להפרעה המכונה אוסטונקרוזיס הקשורה לתרופות של הלסת.

הצלחת השתלת עצם בלסת התחתונה, במה זה תלוי?

ההצלחה ארוכת הטווח של השתלים נקבעת, בחלקה, על ידי הכוחות שעליהם לתמוך. מכיוון שלשתלים אין רצועה חניכית, אין תחושה של לחץ כאשר נושכים כך שהכוחות שנוצרו גבוהים יותר. כדי לקזז את זה, על מיקום השתלים להפיץ כוחות באופן שווה על פני התותבים שהם תומכים בהם.

רוצים לדעת עוד?

קבעו פגישת יעוץ בגל שן עוד היום למען בחירת השיטה הטובה ביותר עבורכם.

More
articles