הדברה ירוקה במבני מגורים

הדברה ירוקה

הדברה ירוקה

כל מה שצריך וחשוב לדעת על פעולות הדברה במבני מגורים משותפים

פעולות הדברה במבני מגורים משותפים, נחוצות בכל אותם מקרים בהם דיירי המבנה מתמודדים עם בעיה קשה של מזיקים, תיקנים ומכרסמים. במקרים אלו, פעולות ההדברה מתבצעות במעטפת המבנה המשותף, בשטחים המשותפים (חדר מדרגות, מקלטים, מחסנים, גגות, גינות וכו), בחדרי האשפה המשותפים ובמערכות הביוב והצנרת. ברוב המקרים, פעולות ההדברה במבני מגורים משותפים, מתבצעות כחלק מפעולות התחזוקה השוטפת של המבנה עליהן אמון ועד הבית המשותף, ולכן, הן מתקיימות אחת לשנה.

הדברה במבני מגורים משותפים – מדוע היא נחוצה לכם?

בניגוד לבתים פרטיים בהם ניתן לפתור את בעיית המזיקים, התיקנים והמכרסמים במסגרת הדברה מקומית בשטח הבית הפרטי בלבד, במבני מגורים משותפים, קיים הכרח בביצוע פעולות הדברה נרחבות בכל שטח המבנה, כאשר גם הדברה מקומית בכל דירה לא תוביל לפתרון בעיית הימצאותם של המזיקים והמכרסמים השונים בשטח המבנה.

חשוב לציין שבעיית הימצאותם של מזיקים, מכרסמים ותיקנים בסביבת מבני מגורים, מתרחשת גם במבני מגורים ישנים וגם באילו הנחשבים לחדשים, ולכן, לצורך הרחקתם ו/או השמדתם של המזיקים, נחוצות פעולות הדברה המותאמות לאופי המבנה וסביבתו. במבני מגורים משותפים המצויים ליד מקורות מים ו/או צמחייה צפופה, מומלץ לבצע את פעולות ההדברה יותר מפעם אחת בשנה וזאת לנוכח ריבוי המזיקים בסביבת המגורים.

פעולות הדברה במבני מגורים משותפים – כיצד נערכים?

פעולות הדברה המתבצעות במעטפת המבנה ותשתיותיו, שונות באופיין מפעולות הדברה מקומיות המתבצעות בשטח דירות או בתים, וזאת לנוכח העובדה שלא ניתן להוציא את כלל הדיירים מהבניין במהלך שעות ההדברה. לפיכך, פעולות הדברה במבני מגורים משותפים, מחייבות אתכם בנקיטת מספר פעולות מקדימות ונקיטת אמצעי זהירות ובטיחות הכוללים בין היתר:

  • יידוע כלל דיירי הבניין בכל הנוגע למועד בו תתבצע פעולת ההדברה – עשו זאת באמצעות תליית שלטים במקומות מרכזיים בשטח הבניין ובאמצעות הפצת המידע בוואטסאפ של ועד הבניין.
  • המלצה להימנעות מהימצאות בשטח הבניין במהלך שעות ההדברה ומספר שעות לאחריה
  • ניכוש עשבייה בשטח הגינה כפעולה מקדימה לפעולת ההדברה
  • פינוי שטחים משותפים בשטח הבניין מחפצים מיותרים המצויים בהם
  • הקפדה יתרה על שימוש בחומרי הדברה ירוקה – חומרים אלו מכילים כמויות מזעריות של חומרים מסוכנים לבני אדם וחיות מחמד
  • הקפידו לקבל מחברת ההדברה רשימה של סוגי החומרים בהם היא מתכוונת לעשות שימוש  ותלו את רשימת החומרים במקום מרכזי בשטח הבניין – כמו כן, מומלץ לצרף לרשימת החומרים גם דף הנחיות למצבים בהם אחד מהדיירים אינו חש בטוב במהלך שעות ההדברה ולאחריה.
  • הקפידו לפתוח את כל פתחי האוורור האפשריים בשטח המבנה, לרבות, דלתות כניסה, חלונות בחדרי המדרגות, חלונות המצויים במחסנים, פתחי יציאות החירום משטח המקלט וכדומה.
אביזרים ואקססוריז למטבח אוכל לאירועים הרזיה טיפוח הגוף כללי מזונות בריאים מסעדות ובתי קפה פעילות גופנית קורסים לבישול רפואה משלימה תזונה ובריאות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הקנבס הקולינרי: שליטה באמנות ניהול דוכני מזון
דוכני מזון כמו שולחן חלבי משמשים כמעצמות מיניאטוריות של כושר המצאה קולינרי, ומציעים תענוגות...
קרא עוד »
ספט 05, 2023
אוהבים שייקים ומיצים בריאים? מעבד מזון שחייבים במטבח
כל מי שאוהב לבשל ולשתות מיצים טעימים כל הקיץ צודק: המיצים הטבעיים יכולים להעשיר את חיינו בצורה...
קרא עוד »
מאי 26, 2017
3 רעיונות למגשי אירוח מחוץ לקופסא
אם בעבר היינו נעזרים בקייטרינג שתהליך ההתארגנות שלו בתוך האירוע היה מסורבל יחסית ולוקח זמן ממושך שכן...
קרא עוד »
אוג 19, 2017