ללמוד בישול בעזרת מורה פרטי – תודו שלא ידעתם שאפשר!

Date

בשנים האחרונות התחום הקולינארי הפך לאחד התחומים הפופולאריים ביותר בישראל.  בטלביזיה ניתן לראות תוכניות בישול רבות המועברות על ידי שפים מוכרים, בחנויות נמכרים ספרי מתכונים מיוחדים מאת שפים, מכללות ובתי ספר רבים מציעים קורס בישול זה או אחר ושפים רבים מציעים לקהל הרחב להיכנס אל המרחב הפרטי שלהם וזאת על מנת שהם יוכלו ללמד אותם כיצד מבשלים מאכלים אלו ואחרים. מאמר זה יתמקד בכל הנקודות החשובות ביותר אודות קורסים שונים לבישול.

קורס בישול או לימודי בישול? אולי בכלל מורה פרטי?

חשוב לדעת כי יש הבדל משמעותי בין לימודי בישול לבין הרשמה אל קורס בישול. לימודי בישול אשר מועברים בבתי ספר מיוחדים לבישול ומלונאות בישראל מציעים מסלולי דו שנתיים או תלת שנתיים בהם הסטודנטים לומדים את כל הבסיס של הבישול, מקשיבים להרצאות של שפים אשר הצליחו בכל רחבי העולם ועוברים סדנאות עם אנשי מקצוע שונים.

לימודי בישול בבית ספר לבישול

 

לימודים אלו פתוחים בפני כל אחד המעוניין ללמוד את התחום באופן מקצועי ולעסוק בו לאחר הלימודים. מתכונת הלימודים כוללת נוכחות בשיעורים, מטלות שונות ומבחנים. לעומת מסגרת זו, מסגרת של קורס בישול היא מסגרת קצרה וממוקדת יותר אשר מתאימה פעמים רבות לחובבי בישול אשר מעוניינים ללמוד מתכונים חדשים ושיטות בישול שונות. כאן משך הלימודים הוא בדרך כלל מספר חודשים וכל מפגש הוא כשלוש שעות. בנוסף, קורסי בישול לרוב מתמקדים בנושא ספציפי.

קורס בישול- רמות שונות

רוב קורסי הבישול מתמקדים בנושא קולינארי ספציפי ומיועדים לקהל יעד של חובבנים. למרות זאת, קיימים גם קורסים מקצועיים יותר אשר מתאימים לרמות שונות של ידע וניסיון בתחום הבישול. לכן, טרם אתם נרשמים אל קורס בישול זה או אחר חשוב מאוד לוודא מהי רמת המקצועיות של הקורס ובהתאם לדעת האם הוא אכן מתאים ליכולת וידע שלכם.

ללמוד בישול עם מורה פרטי

דרך נוספת שכמעט לא מדברים עליה, היא לימודי בישול בעזרת מורים פרטיים. מי שפחות רואה את עצמו במסגרת מסודרת, בהחלט יכול לקחת את חווית לימודי הבישול למימד הרבה יותר אישי – 1 על 1 או מקסימום בקבוצה קטנה. היתרון הגדול – יחס אישי, לימודים בדגש רב על פרקטיקה, ובישול מהרגע הראשון. כמו כן, אתר Lessoons, המציע לכם בחירה של אלפי מורים פרטיים בתחומים שונים, מאפשר לכם למצוא גם מורה פרטי קרוב לבית שלכם, כך שלא תצטרכו לנסוע רחוק על מנת ללמוד בישול. יתר על זאת – ניתן לקבוע שהמורה יגיע עד אליכם!

היכנסו לאתר למידע נוסף.

More
articles