פרמטרים לבחירת מאמן כושר אישי

Date

שמעתם מחברים טובים שהם עובדים עם מאמן כושר אישי ואתם רוצים גם? אין לכם זמן ללכת למכון כושר ואתם רוצים לעשות פעילות גופנית בצורה מקצועית? מעוניינים לעבוד עם מאמן צמוד ש"יקרע" אתכם עד שתרדו במשקל ותפתחו שרירים? זה הזמן לבחור מאמן כושר אישי, בשביל זה אתם צריכים לקבוע פרמטרים שונים שיאפשרו לכם לבצע את הבחירה הנכונה.

לפי האתר בריא לדעת של קופת חולים מאוחדת, כמעט כולנו סובלים ממתח בצרוה כזו או אחרת, שיכול להתבטא בכמה וכמה דרכים. אחת הדרכים הטובות להתמודד ולהפיג מתחים היא פעילות גופנית. במידה ואתם מכירים את עצמכם ויודעים כי יהיה לכם קשה להתמיד בכך לבד, הבחירה של אימונים בעזרת מאמן כושר יכולה להיות נכונה עבורכם.

ההחלטה לבחור במאמן כושר אישי מסוים, זו החלטה שבדרך כלל מגובה במספר פרמטרים שאתם קובעים לעצמכם. כל אחד קובע לעצמו אילו פרמטרים יותר מתאימים לו, כשלא פעם יש פרמטרים אשר מקבילים אצל כולם. במאמר זה אנחנו נציג לכם 5 פרמטרים עיקריים, שיכולים לעזור לכם לבחור את המאמן הטוב ביותר עבורכם. אנחנו מאמינים שאם תעמדו בהם, תוכלו לבחור מאמן שיכול להתאים לצרכים שלכם ולעבוד איתכם באופן קבוע.

הפרמטרים לבחירת מאמן בצורה נכונהריצה - טוב לבריאות

ניסיון – אל תבחרו מאמן שאין לו ניסיון. זה לא אומר בהכרח שאתם צריכים לחפש מאמן שהוא עשרות שנים בתחום, אך כן חשוב שזה יהיה מאמן שיש לו ניסיון של מספר שנים, מאמן שאימן קבוצות שונות של מתאמנים, כולל אנשים במצב דומה לשלכם, פיזית, מנטאלי, גופנית, כך הוא ידע כיצד לעבוד איתכם בצורה טובה ומדויקת.

מאמן שמתאמן – בדרך כלל מאמן כושר אישי מתאמן גם בעצמו, בין אם זה ריצה או חתירה על סאפ ורואים את זה מיד, אך יש מקרים בהם המאמן לא מתאמן ולא עובד על הגוף שלו אלא רק יודע לאמן ולתת עצות. זה פחות טוב. ראשית, כי אם אתם בוחרים לעבוד עם מישהו, רצוי שהוא בעצמו יבצע את מה שהוא אומר לכם לעשות, שנית, כך תוכלו להתאמן ביחד, כל אחד ימשוך את השני, מה שיעזור לכם בתהליך.

הכשרה – לא כל אחד יכול להיות מאמן כושר, לא כל מי שמתאמן הוא מאמן כושר, ומאמן כושר מתעסק לא רק באימונים עצמם, אלא גם בהיבטים נוספים. לכן חשוב שהמאמן איתו אתם עובדים תהיה לו הכשרה רחבה בתחום, רק כך הוא יוכל לעזור לכם.

כימיה – מעבר ליכולת שלו לעודד ולקדם אתכם, חשוב שתהיה לכם שפה משותפת איתו, אחרת אתם עלולים למצאו את עצמכם עובדים עם מאמן שקשה לכם מאוד להתאמן איתו. אתם לא צריכים לשתות איתו קפה אך כן חשוב שתוכלו לנהל איתו שיחות בצורה קלילה ונעימה, שהוא יעמוד לצידכם בכל עת.

זמינות – מאמן כושר אישי נמצא איתכם באימונים במאה אחוז, אך גם מעבר לכך הוא צריך להיות קשוב וזמין לכם, לכל דבר ולכל נקודה, כך תוכלו לקבל מידע מלא ואיכותי על האימונים ודרך העבודה שלכם.

מאמרים נוספים בנושא:

More
articles