איינגר יוגה

איינגר יוגה

איינגר יוגה

ליוגה סגנונות רבים ומגוונים, חלקם מתמקדים יותר בפן הרוחני וחלקם בפן הגופני והתרגול הפיזי בהם מציב אתגרים ברמות שונות. איינגר יוגה הוא סגנון יוגה המתמקד בקשרים בין הנפש לגוף ובאנטומיה של התנוחות ושם את הדגש על ביצוע מדויק של התנוחות כדי שיהיה ניתן לשהות בהן לאורך זמן.

 

איינגר יוגה הומצא על ידי ב.ק.ס איינגר, אשר חקר את התנוחות לעומק רב כדי להבין את האנטומיה, הפיזיולוגיה והפסיכולוגיה שלהן. איינגר גילה כי קיים קשר בין פעולות פיזיות הנעשות בתנוחה לבין התחושה של השהייה בתנוחה לאורך זמן והאפקט הנפשי והרגשי שלה. זו הסיבה לכך שתרגול איינגר יגה משלב שימוש באביזרים תומכים רבים כמו רצועות, בלוקים להגבהה, שמיכות, כיסאות ועוד, שנועדו לאפשר למתרגל לשהות בכל תנוחה לאורך זמן, בין מספר דקות ל-20 ואף 30 דקות אצל מתרגלים ותיקים בעלי שנים של ניסיון.

 

תרגול איינגר יוגה הוא למעשה אימון סטטי הבונה את הארכיטקטורה המדויקת של הגוף בזמן ביצוע התנוחות ושהייה מתמשכת בהן. הסגנון בא לידי ביטוי בשלושה היבטים המייחדים ומבדלים את השיטה:

  1. דיוק – מכיוון שהסגנון חוקר את הקשר הישיר בין כל תנוחה ופעלה להשלכה המנטלית, הדגש בתרגול איינגר יוגה הוא על דיוק, שבא לידי ביטוי ביציבה נכונה ובמנח תקין של הגוף. כך ניתן להיפטר מההרגלים השליליים של הגוף, לחזק ולהבריא אותו. כתוצאה מכך, גם ההיבט המנטלי נהנה מתיקון ושיפור.
  2. רצף – איינגר יוגה מאופיין גם ברצף מובן, הדרגתי ומדויק של סדרות התרגול. כך ביצוע סדרה של תנוחות יכולה ליצור אפקט מועצם שמצטבר משיעור לשיעור. בנוסף, יש חשיבות גדולה מאוד לסדר קבוע והדרגתי של רצף ביצוע התנוחות מכיוון שכל רצף נועד להשיג אפקט אחר ברמה הגופנית או המנטלית.
  3. תזמון – תזמון ממושך יותר של כל תנוחה הופך את ההשפעה שלה למשמעותית הרבה יותר ויוצר סירקולציה חיובית בגוף.

 

יתרונות תרגול איינגר יוגה

 

הודות לייחודיות של השיטה, היא מתאימה כמעט לכל סוגי המתרגלים, גם כאלה הסובלים מפציעות או מצבים המגבילים את טווח התנועה שלהם. היתרונות בתרגול יוגה באים לידי ביטוי עוד יותר באיינגר יוגה, משום השימוש הנרחב באביזרים מסייעים שנועדו לתקן את המנח של הגוף ולסייע לכם לבצע את התנוחות בצורה המדויקת והמועילה ביותר. שיטת איינגר יוגה דוגלת בכך כי רוב הבעיות הגופניות והבריאותיות נובעים מחוסר איזון בין הגוף והנפש ועל כן פיתוח של חוסן גופני ונפשי יכול בהחלט לתרום לשיפור במקביל בשני המישורים.

 

בנוסף, השימוש באביזרים מסייעים תורם רבות בשיפור היציבה ובחיזוק השרירים התומכים, כך שלאורך זמן הגב יכול להתחזק ואיתו גם הברכיים והירכיים, להם תפקיד משמעותי בשמירה על הגוף.

 

התנועות באיינגר יוגה משלימות זו את זו ומתפתחות הלאה לכדי תנועות מאתגרות יותר, כך שנמנע מהמתרגלים החדשים מאמץ רב או ביצוע תנוחות מורכבות שיכולות להוביל לנזקים פיזיים או תחושות חוסר נוחות.. התרגול המובנה והמדויק של התנוחות והסדרות השונות מאפשר לתלמידים התקדמות הדרגתית מתנוחות בסיסיות לתנוחות מתקדמות ומורכבות יותר. השיפור ניכר הן בהיבט הגופני והן ביכולת הריכוז המנטלי והחוסן הנפשי.

 

השיפור בחוסן הנפשי מתבטא גם בהתמודדות עם מצבים קשים או מורכבים בחיי היומיום, מכיוון שהתרגול מפתח את הסבלנות והיכולת להתמודד בקור רוח עם אתגרים שונים ומשברים.

אביזרים ואקססוריז למטבח אוכל לאירועים הרזיה טיפוח הגוף כללי מזונות בריאים מסעדות ובתי קפה פעילות גופנית קורסים לבישול רפואה משלימה תזונה ובריאות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
משק מיכאלי – מביאים את הבריאות אליכם עד הבית
יש משקים ויש משקים, ובכל הנוגע לבריאות שלכם, אתם רוצים לוודא שהמקום ממנו אתם מקבלים את האוכל שלכם הוא...
קרא עוד »
מרץ 22, 2022
יתרונות של גריל גז קולמן רבולושן
אתם מחפשים היום את הגריל המושלם שתוכלו לקנות לגינה החדשה שלכם? או אולי לחצר הביתית שבה אתם עושים לא...
קרא עוד »
נוב 22, 2017
סדנאות פיתוח מנהלים – הכירו את מנהלי העתיד
מנהלי העתיד צריכים להיות מנהלים שעומדים בסטנדרטים מקצועיים מאוד מחמירים וזאת תוך כדי שהם מסוגלים...
קרא עוד »
יול 28, 2020