חשיבות של תזונת ספורט מותאמת

Date

כל אחד רוצה להיות כמה שיותר בריא וכמה שיותר חזק. העניין הוא איך להשיג את המטרה הנכספת הזאת בצורה הטובה ביותר שיש? מה אנו צריכים לעשות בכדי לוודא כי כך אכן יקרה? אם כן אתם צריכים להבין כי יש משמעות גדולה לשאלה איך אתם מתאמנים אך יש משמעות עוד יותר גדולה לשאלה מה אתם אוכלים אחרי הביקור בחדר הכושר. כאן המקום לומר כי כל מי שמתאמן צריך לתת את הדעת על כך כי הוא חייב אבל חייב לאכול נכון. יש קשר ישיר בין הכושר שלכם ובין מה שאתם מכניסים לפה בדיוק כמו שיש קשר בין האוכל שלכם לבין תופעות נפוצות כמו השמנה. תזונה לא בריאה גם יכולה לגרום לכם להגיע למצב בו אתם נפצעים כתוצאה מן הכושר. כאן המקום לומר כי יש תזונה מותאמת אישית והיא דבר הכרחי אשר לא כדאי לוותר עליו ועל כך אתם חייבים לתת את הדעת אם אתם רוצים לפעול נכון וחכם.

האם כדאי לנו לבנות תפריט לבד?

כאשר אנו מדברים על תזונת ספורט אנו צריכים לזכור כי מי שאין לו הכשרה וניסיון (כמו המאמן אלעד שביט) כיצד לבנות תפריט יתקשה לעשות עבודה טובה וסביר להניח כי ייקלע לקשיים אדירים. אז מה עושים? כיצד מבטיחים כי אנו אוכלים נכון וחכם? התשובה היא שאנו חייבים לפנות אל תזונאי ספורט אשר יטפל בנו בצורה הטובה ביותר שיש. עליכם להבין כי תזונאי זה ישרת אתכם בצורה המקצועית והטובה ביותר שיש ויבטיח כי אתם תהיו חזקים ובריאים. ההבדל בין תזונה ללא תזונאי ספורט ועם תזונאי הוא עצום וזהו משהו שאתם לא יכולים לזלזל בו אם אתם רוצים לפעול בצורה החכמה והטובה ביותר שיש ולתמוך בגוף שלכם כמו שצריך. אנחנו צריכים לזכור שתזונה נכונה יכולה גם לתרום לכושר וגם להשפיע על הבריאות ויש רופאים שטוענים שתזונה נכונה יכולה למנוע דלקות – דבר מאוד חשוב לעוסקים בכושר וספורט בצורה מסודרת.

מדוע זה חשוב לא להתאמן יותר מדי?

עוד נקודה שאתם חייבים לקחת בחשבון היא שאם אתם רוצים להתאמן אתם צריכים לעשות זאת במידה. מי שקופץ לגובה ומתחיל להתאמן ישר באופן סיזיפי יומיומי ייקלע לקשיים אדירים וסביר להניח כי יסבול מאוד וזהו משהו שאתם חייבים לתת עליו את הדעת אם אתם רוצים לא להיפצע ולהיקלע לקשיים גדולים מאוד.

More
articles