הכירו את מחלת העור הנפוצה ביותר

Date

פסוריאזיס היא מחלת עור שמתאפיינת בעיקר בהופעה של נגעים קשקשיים באזור שונה בגוף. הסימפטומים של המחלה הם בעיקר גרד, יובש של העור, ואדמומיות שיכולים גם להפוך לכאב. מדובר במחלה כרונית ומי שסובל ממנה יחווה תקופות של שקט ותקופות שבהם יאלץ להתמודד עם המחלה.  

מחלת הפסוריאזיס היא בהחלט מחלה לא נעימה, אבל היא כן מאפשרת אורך חיים תקין. יש מקרים פחות שכיחים שבהם המחלה יכול להסתבך ולהגביל את האדם. להלן הסבר על הסימפטומים והטיפול שניתן להעניק למי שחולה במחלת עור זו.

תסמינים והגורמים של המחלה

אחד התסמינים הוא הנגעים שהוזכרו קודם שהם מכוסים בקשקשת. הם עשויים להופיע על איברים רבים ולהיות כואבים, לדמם וגם להפריע לפעילות היום יומית. המחלה יכול לבוא לידי ביטוי גם בציפורניים ולגרום להן להראות לא אסתטיות. חלק מהגורמים הנפוצים שיכולים לגרום למחלה להופיע הם מתח נפשי, זיהומים ודלקות בגוף, קור, עישון, אלכוהול ושימוש רב בתרופות מסוגים שונים. כל חולה במחלה לומד להכיר את התסמינים של המחלה ומתי היא עשויה להופיע, וכך הוא מצליח לעיתים להימנע ממה שיכול להוות טריגר להופעתה.

איך מטפלים במחלה?

המטרה של הטיפול במחלה היא להצליח לעצור את התפתחות הדלקת שהיא מובילה להופעה של נגעים, ולהשיב את העור למצב הקודם שלו. בחלק מהטיפולים עושים שימוש בתכשיר מקומי שמטפל  בעור ותכשירים עקביים ששילוב ביניהם יכול להעניק לחולה את התמודדות מוצלחת יותר עם המחלה. הטיפולים הנפוצים למחלה הם תכשירים וקרמים שמורחים אותם על הנגעים, חלקם מכילים סטרואידים, יש משחות שמכילות הרבה ויטמין די, ועוד. בנוסף, מומלץ תמיד לשמור על עור לח, אפשר למשוח מדי יום את העור בקרמים שופעים בלחות שהם מפחיתים את הגרד ואת ההופעה של הקשקשים ומסייעים לאדם להתמודד הרבה יותר טוב עם היובש הלא סימפטי. עוד שיטה שהיא נפוצה לאחרונה ומסייעת לחולים רבים להתמודד עם המחלה היא טיפול באור, למעשה מודבר בחשיפה מוגברת לשמש, כשהשימוש הוא באמצעות מכשירים מיוחדים שמקרינים אור ספציפי ומדויק על האזור הבעייתי.

More
articles