מהי נטורופתיה?

Date

נטורופתיה היא שיטה לרפואה אלטרנטיבית. הפילוסופיה שעומדת מאחוריה היא שהאדם נולד כמכונה מאוזנת ויעילה שנועדה לחיות לאורך שנים בבריאות טובה. כמו כן יש למכונה המופלאה הזו יכולת לרפא את עצמה ולמצוא פתרונות בעת מחלה. אבל היות ובמהלך החיים הגוף צובר נזקים שונים בגין: חוסר פעילות גופנית, תזונה לקויה, מפגעים שונים וכן הלאה, הגוף יוצא מאיזון ולא מצליח להתגבר על מחלות. הטיפול הנטורופתי נועד להחזיר את הגוף לאיזון הבסיסי שלו. כך משיג האדם איכות חיים ומצב בריאותי תקין. לאחר הטיפול האדם יגלה כי הוא מתמודד היטב מול מחלות ומצליח להתגבר עליהם בשלבים התחלתיים. כיוון שכאשר הגוף מאוזן הא מנצח את המחלות.

נטורופתיה

ראייה הוליסטית

עוד יש לציין כי הנטורופתיה לא מפרידה את האדם לחלקיו השונים, אלא רואה את כולו כמכלול, שכל החלקים שלו תלויים זה בזה בצורה הדוקה. וזה אומר שיש קשר ישיר בין הגוף, הנפש והרוח של האדם. כאשר רואים את האדם בגישה זו יש לכל תופעה או מחלה משמעות שונה וגם טיפול אחר גם כשמדובר על בריאות הנפש. הגישה ההוליסטית תחתור למצוא מזור לאדם ולפתור כל קושי או מחלה מהשורש. טיפול שורשי וממוקד הוא תמיד תועלתי יותר.

מניעת מחלות

יש מטופלים שיפנו לטיפול במקרה של מחלה או כאבים. אבל זה לא נכון! הטיפול הנטורופתי כמו שתוכלו לראות באתר https://anaisbaskin.com/ נועד לחזק את הגוף ולהשיג את האיזון כדי למנוע מחלות ותסמינים שונים ומשונים. טיפול מונע מתברר כמועיל עד מאוד, ואכן מאפשר למנוע מחלות שונות. אך גם במקרה וכבר קיימת מחלה יש לנטורופתיה מה להציע. הטיפול חותר לתת לגוף את הכוחות לרפא את עצמו ולהחזיר את האדם לאיזון הרצוי והטבעי שלו. מטופלים רבים מדווחים על ריפוי הודות לטיפול נטורופתי.

מגוון כלים

הנטורופת עושה שימוש במגוון כלים מקצועיים על מנת להשיג את המטרה שלו. פרחי באך וצמחי מרפא, מגע ועיסוי, שמנים ועוד. כל הכלים הללו נועדו להשיג את המטרה ולהביא את המטופל למצב מאוזן בו יש לו את הכוחות לרפא את עצמו, ולהתמודד מול תופעות שונות אותם הוא פגש במהלך החיים.

More
articles