טיפולים אלטרנטיביים

Date

המונח טיפולים אלטרנטיביים הפך כבר שם שגור בעולם הרפואה. אם בעבר היה מדובר בטיפולים שקופות חולים, בתי חולים, מרכזים ורופאים רבים היו מתייחסים אליהם בזלזול, כמשהו שמנסה להיות הדבר האמיתי אך הוא מאוד רחוק מכך, משהו שאיננו קשור בכלל לעולם הרפואה, הרי שעם השנים לא רק שהיחס השתנה, אלא שיש לא פעם שילוב בין רפואה קונבנציונאלית לטיפולים כאלה.

טיפולים אלטרנטיביים

כל אחד מבין שטיפולים אלטרנטיביים, הם למעשה טיפולים שנועדו להחליף, במובן מסוים, את האופציה של טיפולים רגילים, למעשה הם נועדו לספק למטופלים אופציית טיפול נוספת, הרבה יותר נוחה ונעימה עבורם.

מדובר על טיפולים שונים במובן הזה, שהם לא מתבססים אך ורק על טיפול בגוף מבחינה פיזית, והם לא מתבססים על תוכניות טיפול על פי פרוטוקול קבוע, אלא הם מתבססים על טיפול שקושר בין הגוף לנפש, באופן ספציפי על פי הצרכים של המטופלים. בצורה כזו, כל מטופל מקבל טיפול שמתאים לצרכים שלו.

ישנן מספר סיבות מדוע מטופלים רבים בוחרים לפנות למטפלים אלטרנטיביים. ראשית, הנחה שטיפול רגיל לא יכול לעזור, הוא לא מספק את הצרכים של המטופל ולכן יש לחפש פתרונות אחרים. שנית, ישנם מטופלים שבוחרים ללכת גם לטיפול אלטרנטיבי וגם לטיפול רגיל, מתוך כוונה להקל על עצמם את הכאב, לטפל טוב יותר בבעיה, למצוא דרכים הרבה יותר טובות להתמודד עם המחלה או כל דבר אחר שהם חשים. שלישית, ישנם מטופלים שהתייאשו מהטיפול הרגיל, הם הסיקו שהוא לא יכול לעזור להם, ולכן הם פונים לטיפול אלטרנטיבי.

היתרונות הבולטים של טיפולים כאלה, בין אם מדובר בטיפול שמבוסס על רפואה סינית עתיקה או אפילו על טיפולים יותר מודרניים, הם שכל הטיפולים כוללים התייחסות ספציפית, כאמור, למטופל, הם כוללים התייחסות למצבו הפיזי אך גם להשפעה הנפשית שיש על מצבו, וכן הטיפולים לא כוללים שימוש בתרופות או כל דבר דומה לזה. כלומר, לא מכניסים לגוף חומרים שיכולים לייצר תופעות לוואי או לפגוע במערכת החיסונית לאורך זמן.

לכן יותר ויותר אנשים מבקשים לפנות אל סוג כזה של טיפולים והרפואה מקבלת אותם בברכה.

More
articles