תסמינים ודרכי טיפול אסטמה של העור

Date

אחת מבעיות העור השכיחות ביותר הקיימות אך הפחות מדוברות זו אטופיק דרמטיטיס שזה למעשה אסטמה של העור. אטופיק דרמטיטיס זו דלקת כרונית בעור, מאופיינת בגרד, בעור יבש ובסימנים אדומים על פני העור. ישנה עלייה בעולם המערבי בדלקת העורית הזו כתוצאה מאורח חיים אינטנסיבי המלווה במתח נפשי, מזיהום אוויר שהולך ומחריף וכמובן שהמזון המתועש שאנחנו צורכים לא תורם להעלמות התופעה. 

האסטמה של העור יכולה להופיע כבר בגיל הינקות ובמרבית המקרים היא חולפת בגיל ההתבגרות אך ישנם מקרים שהיא ממשיכה גם אצל מבוגרים. לרוב, המחלה מתגלה עד לגיל 5 כי התסמינים לה ברורים ומציקים לילד וההורים כמובן מעוניינים לתת פתרון מהיר שיעזור לילדיהם לעבור את התסמינים הללו בכמה שפחות סבל. 

מה הם התסמינים של אטופיק דרמטיטיס?

התסמינים של האסטמה של העור יכולה להיות שונה מאדם לאדם אך ישנם מוטיבים זהים שקל מאוד להבחין בהם. 

  • גרד בעור – אם אתם מבחינים כי ילדכם מתגרד ובלילה הוא מתגרד אף יותר זה יכול להיות אחד הסממנים הראשונים שצריכים להדליק לכם נורה אדומה. חשוב להבחין בזה כמה שיותר מוקדם היות שהגירודים הללו עלולים להשפיע על השינה של תינוקות. 
  • יובש בעור – אם אתם או ילדכם סובלים מעור יבש במיוחד, כדאי לטפל בעניין בהקדם ולמנוע אי נעימויות בעור. 

כדי להקל על הזיהוי כדאי שתדעו כי האסטמה של העור מופיעה באזורים מסוימים בגוף ולא על כל הגוף ובנוסף ניתן אפילו לחלק את האזורים לפי קבוצות גיל: 

תינוקות – יהיה ניתן להבחין על כתמים אדומים בלחיים, בירכיים ועל הגוף אך לא באזור החיתול. 

ילדים – יהיה ניתן להבחין על הכתמים האדומים מאחורי הברכיים ובקפלי המרפקים. 

מבוגרים – הסימנים יופיעו כל הפנים, הצוואר וחלקו העליון של החזה. 

מהם דרכי הטיפול? 

כדי לטפל באסטמה של העור עליכם תחילה לזהות את המחלה, זיהוי מדויק ומוקדם יכול להקל באופן משמעותי את הסבל. הטיפול הינו טיפול מתמשך אך מראה תוצאות מרשימות ממצבים קלים של המחלה ועד הקשים ביותר. איך תוכלו להקל על עצמכם אם אתם חוששים כי יש לכם אסטמה של העור וטרם התחלתם טיפול? שמרו על היגיינה אישית כי המחלה והתסמינים מתגברים כשיש זיהומים של העור. 

More
articles