תפריט בריא לאם ההריונית

Date

כל אחת מיודעת כי ההיריון היא אולי התקופה הכי מרגשת בחיים. פתאום גדל לנו תינוק נפלא בבטן ואנו מעניקות לו חיים ועל כן זהו השלב אולי הכי מרגש בחיים. אך אנחנו חייבוים גם לציין כי תקופת ההיריון היא תקופה בה יש אחריות אדירה וזאת גם כן בגלל הסיבה שגדל לנו תינוק בבטן. פתאום אנחנו לא אחראיות רק על עצמנו אלא גם על בן אדם וכל מה שאנחנו עושות משפיע עליו. על כן אנחנו צריכות לחשוב על אורח החיים שלנו ולהתאים אותו לתקופת ההיריון, קראו מידע חשוב בנושא באתר אמא4אמא. אנחנו צריכות לישון כמו שצריך, להתאמן כמו שצריך, לא להיות בלחץ, לא לריב עם בן הזוג והכי חשוב לאכול כמו שצריך. האוכל שאנו אוכלות משפיע מאוד עלינו וגם על התינוק ועל כן יש כאן משמעות אדירה לכל מה שאנחנו מכניסות לפה.

מדוע כדאי לשקול להתייעץ עם דיאטנית או תזנואית בנוגע לתפריט?

עליכם להבין כי רוב הנשים (וכמובן גם הגברים) אינם מומחים לתזונה ובטח שלא לתזונה בזמן היריון. כך יוצא כי פעמים רבות זוגות קובעים תפריט אשר אינו מותאם להיריון ואשר יש עמו בעיות רבות אשר יכולות לפגוע גם באם וחשוב מכך גם בתינוק. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי הצעד החכם ביותר לכל אם הריונית הוא לפנות אל דיאטנית או תזונאית ולברר עמן מה כדאי לאכול ומה לא כדאי לאכול (קראי כאן). ברגע שתעשו זאת ותתאימו תפריט המותאם גם להיריון אך גם להעדפות שלכן מצבכן יהיה הרבה יותר טוב ומצבו של התינוק יהיה הרבה יותר טוב ואתן תדעו כי נתתן לו את התנאים הטובים ביותר לגדול בבטן.

האם יש הבדל בין תפריט בהיריון ובין תפריט לאישה שלא בהיריון?

עליכן לקחת בחשבון כי גם אישה וגם באיזה בהיריון צריכים לאכול בריא. אך עליכן גם לקחת בחשבון כי בהיריון אנחנו לא יכולות להכניס כל דבר לפה מכיוון שהוא יכול לסכן את העובר. לכן דגים טריים לדוגמא זה משהו שמאוד לא מומלץ לאישה הריונית וזוהי סיבה נוספת מדוע כל כך כדאי לפנות אל תזונאית.

More
articles